Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földtudományra kell az emelt...

Földtudományra kell az emelt szintű földrajz érettségi vagy elég a közép is?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 10:43
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
38%

mert el kellett mennem dolgozni 18 évesen...és nem diákmunkázni, pénzt gyűjteni. sokféle szülő létezik a földön.


én sem úgy akartam beállítani a dolgot, hogy tejben vajban fürdés lesz a vége, de szerintem ez még mindig jobb, mint kijelenteni, hogy 2 bigmac colával. igenis vannak lehetőségek, csak nagyon durván kutatni kell őket. nem szeretem, mikor kijön valaki egyetemről, nem talál munkát fél év alatt, aztán sír, hogy hát ez se jó semmire, és hagyja a fenébe. ez szomorú, és tény, hogy Magyarország nem a földtudományisok paradicsoma. én vállalom a szenvedést utána egy ideig.


azt még hozzáfűzném, hogy juniorokat is keresnek segédeknek külföldön, elég sok helyen, szerintem nem lehetetlen, ha van külföldi kapcsolatod, akihez ki tudsz járni. legalábbis ebben bízom, meglátjuk. de ha esetleg az msc-t sikerül egy célországban elvégezni, az mégjobb.


a nyelvtudásról meg... aki tudja, hogy elég nagy esély van a külföldi munkavállalásra, nem hiszem, hogy B-re gyúr. de ez meg már teljesen az egyénen múlik, felesleges idesorolni.

2012. júl. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nincs baj a véleményeddel, csak egy dolgot nem veszel figyelembe. Míg te az álmaidból kiindulva beszélsz itt álláskeresésről és lehetőségekről, addig a többiek tapasztalatból! És ez a rohadtul nem mindegy.


Itt nem 3 hónap meg fél év, hanem 2-3 év munkanélküliségről van szó, több 100 beadott önéletrajzzal, motivációs levéllel, istenf.szával a többség esetében! Ki ne törne meg ennyi idő után? Ki ne adná fel, amikor már minden lehetőt megpróbált? Szerinted miért hoznak mindenféle akcióterveket a fiatalok megsegítésére? Azért mert kijön a friss földtudományos és pár hónapon belül talál magának munkát? A pályakezdők helyzete katasztrofális és tömegeket érint. És igen, rengetegen csak a Mekiig jutnak el, nem véletlen a megjegyzés.


A külfölddel kapcsolatban meg egy olyan dolgot hoztál fel, hogy... Ha van biztos ismerősöd ok, ha nincs akkor meg szívás. A legtöbbnek nincs. De ha neked most, jelen pillanatban nincs, akkor erre ne alapozz, mert nem túl valószínű, hogy 3 év múlva sokkal több lesz. Mert ahhoz elég közeli ismerősnek kell lenni, hogy csak úgy befogadjanak és mindenben támogassanak. Ha olyan könnyű lenne ez, már a fél ország elvándorolt volna.


Egyébként, ha elmész egyetemre, mindenféle szoctámot, ösztöndíjat, köztársaságit kaphatsz, amiből sokan ki is jönnek. Persze ehhez pengének kell lenni, de te nyilván az lennél, hisz ez az álmod. De továbbra sem értem, mi értelme van, két szakmával munka mellett, gondolom levelezőn, fizetősön (mert én úgy tudom, hogy a levelező az fizetős, de ebben nem vagyok teljesen biztos) elmenni egyetemre, egy nem igazán keresett szakra tanulni.

2012. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
hogy legyen egy kis ontopic is: kémiát ne tessék elfelejteni, főleg geológia esetében! egyébként meg tény, hogy az emberek fele el sem fogja végezni, akik meg elvégzik azoknak töredékének lesz jó állása a szakmában, de ennek egy igen egyszerű oka van: a 2-3asokkal végigevickélő földtudós kinek fog kelleni? aki tisztességesen elvégzi az egyetemet, és +ba dolgozik valamilyen kutatáson nagyon ritkán szokott parlagon maradni
2012. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!