Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell csinálnom, ha szinkro...

Mit kell csinálnom, ha szinkronszínész szeretnék lenni? 14 éves csaj vagyok, és vonzzanak a filmes szakmák, de színész nem szeretnék lenni. Szinkronszínész annál inkább!

Figyelt kérdés
Viszont karakteres hangom van, szeretek beszélni, jól hangsúlyozok, sokan mondják, hogy tök jó a beszédhangom, jó hallgatni.Szoktam suliban narrátor lenni fellépéseken, és lehet, hogy konferálni is fogok ünnepségen. Számít milyen gimibe megyek, ahhoz, hogy szinkronszínész lehessek? Vagy majd főiskolán?
2012. júl. 4. 20:34
 1/9 reptoid ***** válasza:
100%
Színészet valamilyen szinten úgyis kell hozzá majd. Valamilyen drámás gimibe menj.
2012. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha csak szinkronhang akarsz lenni, az nem egy biztos megélhetési forrás. A szinkronszínészek elsősorban színészek, játszanak színházban, onnan kerülnek "képbe".
2012. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
A szinkronizálás a színészet egyik ága. Ha van színészi vénád, hajrá, de ha nincs, a minőségi szinkronok érdekében légy szíves felejtsd el.
2012. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
74%

Előttem lévő: Olyan bunkó vagy!

Én nem hiszek a "színészi vénákban"!!!


Amúgy nem biztos hogy mindenki rögtön a megélhetési forrást nézi. Aki pl. egy 14 évesnek még van hol lakni, etetik..addig ez nem lehet probléma, felnőtt korában pedig lehet ez mellett egy másik állása is.


Lehet hogy ez neki csak egy álom, de ne törjétek már neki össze, cask mert nem sok esély van rá. Igen is ott az a kicsike esély.

Egyébként lehet hogy már unjáátok, de én elmondom hogy miben hiszek; Bárki képes lehet bármire. Ha tehetség nincs, a szorgalom helyettesítheti azt.



Utóirat: Sok sikert hozzá Kicsidémon, remélem egyszer ha nekem is sikerül, társak leszünk. Nekem is ez a vágyam :)

2012. júl. 5. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
énis remélem és kössz!!
2012. júl. 5. 21:18
 6/9 anonim válasza:

Minden ismert színésznek megvan az állandó szinkron hangja, és ez így van jól. Nem szeretném a kedvenc színészeimet minden filmben más hanggal látni. Ezt csak azért írom, hogy lásd, nem könnyű oda bekerülni.

A narrátor, az igen. A tematikus - ismeretterjesztő csatornák narrátorainak nagy részét két lábbal rúgnám ki.

Ha abba az irányba orientálódnál és tehetségesen csinálnád, nagyobb esélyed lenne később a szinkronizáláshoz is.

2012. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Kedves # 4, nem értem, miért kell lebunkózni...


Igen, a szinkronizálás maga tanítható, gyakorolható, fejleszthető DE ahhoz szükség van bizonyos alapokra, amire építeni lehet, nevezd tehetségnek, színészi vénának vagy akárminek.


A rajzolással/festéssel ugyanez a helyzet. Megtanulhatod az összes fortélyt, de ha nincs tehetséged, nem lesz lelke a rajznak/képnek. Technikailag minden tökéletes lehet, de valami akkor is hiányzik.


Tehát: a szorgalom NEM helyettesítheti a tehetséget.


És nem hiszem, hogy jó, ha az embereket az utcáról rángatják be a mikrofon elé. Mert így valószínűleg nem lesz minőségi a munka. Utána meg jön a fikázás, hogy a magyar szinkron így sz*r, meg úgy sz*r... Nem véletlenül...

2012. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
78%

Azért bunkóztalak le.. mert azt írtad hogy felejtse el -.-

Nem kell csak azért lemondani az álmáról, csak mert még nem profi, és mert egy bizonyos okoskodó ezt mondta.

2012. júl. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%
Azóta jó pár év eltelt. De némelyik narrátort addig verném, amíg hang jön ki a a torkán. Nyílván nem vagyok 13 évesen szakmabeli és nagy valószínűséggel nem is leszek az, de amikor én jobban tudom, hogy milyen állat van a képen, az már rossz. Ez persze nem a szinkronhangok, hanem a fordítók hibája, de ha összekeverik a hermelint a menyéttel...
2018. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!