Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi bizonyítványom...

Az érettségi bizonyítványom sajnos tele van kettessel, válhat még belőlem valaki?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat.
2012. júl. 5. 08:18
 1/10 anonim válasza:
43%

Ha olyan suliba mész, ahol tandíjat kelll fizetned és normálisan tanulsz, akkor igen.

Ha nem akarsz fősulira menni és tandíjat fizetni, akkor szerintem szakmunkás képzőben tanulj valami jó szakmát és nyert ügyed van.

2012. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:
86%

Nemrég volt a 10 éves érettségi találkozóm.

Az a tapasztalatom, hogy nem a jegyek számítanak. Továbbtanuláshoz, felvételihez persze fontosak, de van más út is. Általában nem azok vannak most jó pozícióban, vagy találják meg életük értelmét, akik színötösök voltak, hanem azok, akik megtanultak élni, egy kicsit ügyeskedni, ha úgy tetszik, alakítani a maguk sorsát. Aki mindig mindenkinek megfelelt, az általában "betanított szolgaként" végzi. (Volt is erre egy felmérés talán az USA-ban, hogy a színjeles tanulók mire vitték az életben. Általában kevesen voltak vezető pozícióban, amire nem mondom, hogy mindig a végcél, mert ehhez azért karakterre, sőt, elszántságra is szükség van, meg egyáltalán arra, hogy az ember ezt akarja, de azért jelent valamit.)


Ma már ha elvégzel egy jó, keresett OKJ-s tanfolyamot, és esetleg később egy felsőoktatási intézményben is továbbtanulsz, simán sokra viheted.

2012. júl. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
kérdés hogy miért lett tele kettessel, mert csak az érettségit rontottad el avgy mert végig lusta disznó voltált tanulni vagy egyszerűen nem megy a tanulás... ha utobbi kettő nem probálkoznék fősulival, mert ott még többet kell tnaulni... viszont egy megfelelő szakmáal és gyakorlattal még jobban nis járhatsz
2012. júl. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
második: azt a felmérést én is láttam de az az egyetemi tanulmányokra vonatkozott. (aki az egyetemen volt szinötös stb stb)
2012. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Antimod ***** válasza:
86%
Még annyit hozzátennék, hogy a személyiség nagyon sokat számít. Bizonyos pozíciókban talán még a szaktudásnál is többet, a jegyeknél pedig mindenképp.
2012. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, igazából nem is érdekelt úgy semmi, az érettségim is rossz lett az írásbeli nem is annyira, a szóbelivel sokat rontottam szóval örülhetek. Most döbbentem rá, h én szeretnék magas pozícióba kerülni majd egyszer ha lehetőségem és tehetségem is lesz rá. Jelentkeztem fősulira, biztonság kedvéért, de nem hiszem h felvesznek, nincs meg a 240 pontom.... csak felsőfokú szakképzés jöhet szóba, ha azt elvégzem akkor utána megpróbálom a fűsulit... most így gondolom.
2012. júl. 5. 09:22
 7/10 anonim ***** válasza:
2 félvételi tárgyból érettségizz újra, aztán próbáld meg a fősulit. A fsz-nél is megvan a minimum ponthatár.
2012. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom, az meg van 140 pont
2012. júl. 5. 10:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Viszont mikor én felvételiztem a fősulira, akkor a szakmáimért is kaptam plusz pontokat (szóval egy-két szakma sosem árt, pláne, míg fizeti az állam... ;) ).

Sok sikert!

2012. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha még 240 pontot sem tudtál összeszedni, akkor szerintem mondj le róla, hogy komolyabb értelmiségi munkát végezz, de szerintem egy szakmát végző is lehet legalább annyira valaki, mint bárki más.
2012. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!