Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 16 év a tankötelezettség?...

Bakos Barbara Auréli kérdése:

16 év a tankötelezettség? Hányas születésűekre vonatkozik? Hogy tudom elintézni, hogy külföldön tanulhassak?

Figyelt kérdés
1994 szeptemberében születtem. Szeretnék édesanyámhoz kiköltözni külföldre, de mivel még tankötelezett vagyok, elég nehéz elintézni nekem külföldön az iskolát. Rám fog vonatkozni az újabb törvény változás? Esetleg ha valaki már átesett a külföldre való beiratkozáson, tapasztalatokat szívesen várok!!!
2012. júl. 5. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
asszem nemrég már újra csak 16 év a korhatár, annyi meg már elmúltál :)
2012. júl. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, 16 éves elmúltam, de a fejeseknek szokásuk születési évhez kötni az efféle törvényeket és félek, hogy mint idáig, ez is csak azokra fog vonatkozni, akik 94 után születtek.
2012. júl. 7. 15:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a mostani törvény nem felmenő rendszerben lesz/lett bevezetve, vagyis 2012 szeptembertől MINDENKIRE érvényes!

Aki 16 elmúlt az hivatalosan már nem tanköteles.Teljesen mindegy mikor született.

2012. szept. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!