Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE-ÁOK-osok! Melyik kollégiu...

SZTE-ÁOK-osok! Melyik kollégiumban laktok? Tudnágok mesélni róla?

Figyelt kérdés
Ősztől valószínűleg Szegedre fogok járni, és még nem tudom, hogy koleszbzn vagy társbérletben szeretnék-e lakni. igazából soha nem voltam kollégium-párti.

2012. júl. 10. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kollégiumban lakok, de hátha vmennyi hasznát veszed a válaszomnak.

Laknak ismerőseim a Jancsóba is és az Apáthyban is.

A Jancsó a bulizósabb koli, ott szinte mindig pörgés van. A emberek ismerik egymást. Viszont nincs minden szobához fürdő, azt hiszem emeletenként van egy.

A szoba úgy van megoldva, hogy középen van egy szekrénysor meg egy kis kézmosó, körben pedig az ágyak. (Nem tudom hány fősek vannak, amit én láttam az azt hiszem 3 személyes volt).

A koli kb. 2 percre van a sulitól.


Az Apáthy a csendesebb, tanulósabb koli. Ott minden szobához van gy kis fürdőszoba.

Amit én láttam szoba, ott hárman laktak. Az egyik falnál egy szekrénysor és az asztalok vannak, a másik felében az ágyak, középen pedig egy kis asztal.

Szerintem ott az emberek kevésbé ismerik egymást.

A koli közvetlenül a Dóm mellett van (a suli a Dóm másik oldalán).

2012. júl. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Egyébként én se a Jancsóról, se az Apáthyról nem hallottam még panaszt igazából. Bár gondolom aki oda költözik, az tudja mire vállalkozik, nem éri nagy meglepi:D

Én tuti nem tudnék koliban lakni, mert csak hangosan tudok tanulni. Azt meg nem hiszem, hogy tolerálnák:D

2012. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hm... számomra az egyetlen érv a kollégium mellett az, hogy olcsóbb. De az a helyzet, hogy meglehetősen introvertált típus vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy nem bírom az embereket, csak azt, hogy szükségem van egy privát szférára,ahová néha visszavonulhatok. A társbérlet nem lenne probléma, sőt. Egyedül sem szeretnék élni:) Első, neked mennyibe kerül az albérlet egy hónapban? Mindennel együtt (rezsi, közös költség stb).
2012. júl. 10. 22:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy saját lakásban lakok tesómmal, a rezsit meg anyumék állják. Szóval passz.

Viszont pont most hirdetett albit két évfolyamtársam.

Az egyik (2 lány mellé, külön szobába még egy lányt keresnek) 18500+2500(közös költség)+rezsi.

A másik (két lány mellé még egy lányt keresnek, de az egyik lánnyal külön szoba lenne) 15000 + rezsi (5-8 ezer).

Szóval annyira nem vészes...

2012. júl. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
sziu. én is hasonló helyzetben vagyok.:)most megyek majd Szegedre valószínűleg. Te honnan mész Szegedre? Én szerintem a kollégium(jancsó) mellett döntök, albérlet nekem majd akkor éri meg, ha ismerem már a szobatársakat.
2012. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én Pesttől nem mesze lakom. Én is néztem a kolikat, de... ajj, annyira lehangoló:S Apám nem rég volt kórházban, és komolyan, az ottani kórtermek (legalábbis azon az osztályon) hangulatosabbak voltak, mint ezek a kollégiumok ránézésre. és tudom, hogy most szánalmas vagyok, nem is kell mondani:) De én tényleg hülyét kapok ezektől az apró, gulyáskommunizmusbeli berendezéssel bíró kis odvaktól. Utálnék egy ilyen helyen élni:S Persze mellette szól, hogy olcsó, és közel van az egyetemhez. De akkor már inkább a külvárosi részen keresek egy olcsóbb albérletet, persze úgy, hogy másokkal együtt bérelnék egy szobát. Egyébként ha valaki szintén ilyesmiben (társbérletben) gondolkodik, rám írhatni:)
2012. júl. 22. 16:08
 7/10 A kérdező kommentje:
*lakást
2012. júl. 22. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ez Magyarország. Nem csak Szegeden, hanem mindenhol ilyenek a kolik. Kicsi lyukba bezsúfolva 3 ember. Az Apáthy már azzal jónak számít, hogy szobánként van fürdő.

Ha ennyire nem bírod, akkor menj albérletbe, év elején úgy is csomóan fognak hirdetni meg keresni.

2012. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenhol ilyenek a kolik. Meg nem is akartam senkit megbántani, aki kollégiumban lakik/oda készül. csak én tényleg nem bírnám elviselni. egyébként igen, mindenképpen albérletben gondolkozom:) Igazából az sem zavarna, ha full bútorozatlan lenne a lakás( na jó, konyhai és fürdőszobai cuccok azért nem ártanak:), és magamnak töltögetném fel lassan akár szedett-vetett (vaterás) limlomokkal:D Legalább otthonosabb lenne, és én választanám meg a berendezést:) Egyébként köszönöm, hogy írtatok, és a tájékoztatást:)
2012. júl. 23. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:

szia!

na mi lett veled?

én is ezen problémázok éppen, írj vmit légyszi :D

2012. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!