Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkanélküli tanárok, mint...

Munkanélküli tanárok, mint mondtok ismerősöknek ha meg kérdezik hogy melyik iskolába tanítotok?

Figyelt kérdés

Megmondjátok, hogy sehol vagy mit mondotok?

Az a problémám, hogy ha ismerősök (pl. fodrász, bolti eladó) megtudják hogy mi is a foglakozásom, a második kérdésük az,hogy hol, melyik iskolába tanítok.

2 éve nincs állásom, mert mindenhova csak protekcióval lehet bekerülni, de én nem fogok magyarázkodni bárkinek, aki rákérdez a munkahelyemre. Legszívesebben hazudnék egy másik foglalkozást. A kérdésem amúgy nemcsak tanárokra vonatkozik, azaz bárki aki munkanélküli, mit mond ismerőseinek, azaz azoknak, akiket csak látásból ismer?


2012. júl. 12. 19:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akinek megmondtam, hogy most nincs állásom, az megjegyezte, mert fél éve múlva is kérdezte, hogy " még mindig nincs állásod? "
2012. júl. 12. 19:59
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem hazudnék be egy sulit, mi van ha oda jár egy ismerős. Valami mást nem dolgozol? Nem szégyen ha az ember nem a szakmájában dolgozik.
2012. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem dolgozok mást, és nem szoktam egy konkrét sulit mondani.

Álláshirdetéseket nézve nincsen olyan végzettségem,ami kellene (pénzügyi, gazdasági diploma,könyvelői végzettség,stb.),fizikai munkát pedig nem bírnék.

Kisvárosban nincs sok álláslehetőség.

2012. júl. 12. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezekben az időkben lejjebb kell adni és a nem szakmába vágó melókat is meg kell pályázni, még a fizikai munkát is, sőt a Tescoba az árufeltöltő és a csemegepultot is (csak tagadd le a diplomád).


Ilyen világot élünk, nem szégyen az, hogy az ember munkanélküli, mert sajna nagyon sokan ebben a cipőben járunk, ilyen világot élünk. Nem azt bélyegzik meg aki akar dolgozni, hanem azt aki nem és inkább elmegy szülni, meg segélyre csak ne kelljen dolgozni.

Aki tisztában van a napi gazdasági-politikai helyzettel vagy csak félfüllel is hallgatja a híreket tudhatja mennyi állástalan ember van és hogy bárkiből lehet egyik napról a másikra munkanélküli bármi különösebb indok nélkül.

Aki azért leszól vagy lenéz mert jelenleg nincs munkád, az egy sekélyes ember.


Viszont tényleg azt kell mutatnod, hogy te igen is próbálkozol és tényleg mindent meg KELL pályázni, még akkor is, ha nem az a szakmád, mert akármikor összejöhet egy irodai pötyögés vagy bármi. Ismerősöket is kell kérdezned, hogy nem-e tud-e valaki valamit, mert így is melóhoz lehet jutni.

Szóval mutasd azt a külvilág felé, hogy te tényleg akarsz dolgozni és akkor nem fognak egy naplopónak elkönyvelni, és ne keresd a kifogásokat.

Persze ne villanyszerelői munkára pályázz, de ilyen irodait ki lehet fogni vagy könnyebb fizikait, de akár még egy betanult munkát is egy gép vagy szalag mellett, mert ebből még mindig több pénzed van, mint abból hogy otthon ülsz és magyarázkodsz. Mondom, néha lejjebb kell adni.

2012. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva ha nem akarod nekik azt mondani, hogy munkanélküli vagy, akkor iskolát ne hazudj be, viszont mondhatod, hogy korrepetálsz. Lehet még szereznek is neked gyereket, akit valóban taníthatsz.
2012. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy magántanár vagy.
2012. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, másoknak magántanárságot mondtam, és rákérdeztek, hogy " MELYIK suliban? " Erről ennyit, és igen korrepetálok, az igaz. Megpályáztam adminisztratív munkákat, beadtam sok helyre, de könyvelni nem tudok. Kitanulni több év.

Sajnos hiába van jelenleg félmillió munkanélküli hazánkban, másoknak mégis azt gondolják, hogy miért nincs állásom, ha tanár vagyok, annak ellenére, hogy iskolákat vonnak össze.

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek. Jelenleg inkább képezném magam, azaz tanfolyamokat végeznék, kompetenciát tanulnék és a digitális tábla használatát, mert ezeket kell tudnia a tanároknak manapság, de csak nagyvárosokban illetve Pesten vannak ilyen képzések.

2012. júl. 13. 17:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanár vagyok, nekem sincs munkám fél éve. Mondjuk én minden évben munkanélküli vagyok, mert mindig csak hat. idejű szerződéssel vagyok valaki más helyén. Már utálok ismerősökkel találkozni, pont a kérdezősködés miatt. Nekem már volt, h a fejemhez vágták, h na ezért tanulhattál...
2012. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

DE jó Neked, hogy legalább mást helyettesíteni felvesznek!


Amúgy ha én találkozok bárkivel, sosem jutna eszembe megkérdezni, hogy HOL dolgozol, mert úgy érzem nem rám tartozik.

Köszönöm a válaszod és ment a zöld kéz.

2012. júl. 20. 14:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor éppen nem iskolában tanítottam, megmondtam az igazat: magánórákat adok...

Nem érdemes hazudni: egyrészt szeretek reggelente tükörbe nézni, másrészt pedig "a hazug embert előbb utolérik, mint a sánta kutyát" nagyon is igaz!

És volt már olyan, hogy éppen egy ilyen kérdezősködő ismerős , akivel kerek-perec közöltem, hogy éppen állást keresek, hívott fel pár héttel később, hogy még mindig keresek-e állást, mert lenne egy... (persze az éppen nem tanári állás volt, de dolgozni akartam, úgyhogy örömmel elfogadtam!!!)

2012. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!