Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1,5 hónap alatt fel lehet...

1,5 hónap alatt fel lehet készülni ezekre az érettségikre úgy, hogy 90% feletti eredményt érjek el?

Figyelt kérdés

A nyáron gondoltam.

Matek,magyar,töri közép,biosz és kémia emelt.

Felsőfokú nyelvvizsgám van és nyelv előrehozott érettségim 96%-os.


2012. júl. 13. 20:56
 1/6 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés,az nagyon gáz pontok szempontjából,ha az utolsó előtti évben matekból négyes lettem? A többi vitt mind ötös!
2012. júl. 13. 20:58
 2/6 anonim válasza:

Saját és mások bőrén való tapasztalat:

Ne hozz előre mindent.

Amiből emeltet akarsz, abból tegyél ősszel közepet. Ha az emelt véletlenül nem sikerülne, egy 90 % körüli közép sokkal több pontot hoz (felvételi során automatikusan a jobb verziót nézik.)

Humánból nem éri meg elmenni ősszel. Matekból is akkor menj el, ha totál biztos vagy a dolgodban.

Átlagosan az őszi érettségik nehezebbek, mint a tavasziak, szóval tényleg csak olyanból éri meg, amit kensz-vágsz.

Egyszerre meg ne akarj menni azért se mindenből, mert ha olyan tárgyból mennél, ami utolsó évben is van, abból szintvizsgát kell tenned az utolsó éves anyagból. 1 dolgozat, és az az év végi jegyed. Ha azt számítják felvételinél, nem állna jól, ha csak hármasra sikerülne (ezt nem tudod javítani!).

Az, hogy matekból 5 helyett 4 lettél, 2 pontot jelent, ha az év végi jegyeket viszed magaddal.

2012. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,de májusra szeretnék előre tanulni :)
2012. júl. 13. 21:14
 4/6 anonim válasza:

1,5 hónap alatt? :D

Amúgy annyi a lényeg, hogy ésszel tanulj, de gyomorgörccsel.

2012. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vagyis ne gyomorgörccsel.
2012. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
másfél hónap édeskevés, ráadásul emelttel, túl későn kezdtem el tanulni az érettségire és így csak 3 hét maradt emelt elméleti gazdaságtan szóbelire készülnöm, és sajnos sok mindent nem tudtam átnézni, de hála az égnek, marna nagy mázlim volt, és nem húztam bele abba, amit nem tudtam, te ezt ne csináld, inkább most kezdj el készülni rá
2012. júl. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!