Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak majd boldogulni...

Hogyan tudnak majd boldogulni a felsőoktatásban azok, akiknek a felvételi eljárás megértése is gondot okoz?

Figyelt kérdés

Például a ponthatárok meghatározása: vagy százszor leírták már a menetét az oldalon, de mégis naponta többször megkérdezik és van, hogy nem is fogják fel a válaszokat. Vagy itt van a sorrend kérdése is, azt is naponta kérdezgetik.


Nem azzal van a baj, hogy kérdeznek, de az ilyen emberekkel mi lesz egy főiskolán/egyetemen, ahol SEMMIT nem fognak a szájukba rágni, mindennek maguknak kell utána járniuk és lehet, hogy még az illetéseket (pl. TO) sem lesznek túl segítőkészek?


2012. júl. 14. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Én csak a programozókról tudok beszélni, 1-1 képzés 800 emberrel indul, és 80-nak ér véget elsőre. MINDENKI egyetemre megy.
2012. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is elgondolkodtam néhányszor. Néhány éve dolgoztam az Educationál (ők bonyolítják le az eljárást). Azok a hívások és e-mailek amik oda beérkeznek... :D Pl. be kell-e küldeni bármit is, vagy majd a középiskola elintéz mindent a diákoknak? Vagy miért nincs annyi pontja, amennyit számolt? Persze nem gáz, hogy az adott szakon nem vehető figyelembe az a két tárgy, amivel ő számolt. :) Ha valaki egy nagyon egyszerű dolgot nem tud megkeresni egy weboldalon, akkor mire számít majd a felsőoktatásban? :D
2012. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az a baj, hogy vannak szakok, amiket így is simán elvégeznek. Szomorú, én is kiakadok rajta mindig, de ez van.
2012. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Engem barátnőm hívott fel vasárnap este fél 11-kor, hogy most akkor el kell-e küldeni valamit? Szépen elmagyaráztam neki, majd ő erre a középiskolát és az osztályfőnököt hibáztatta. Pedig én tisztán emlékszem, amikor osztályfőnök a szánkba rágta, hogy ezzel nekünk kell foglalkozni.


Legalább már 20 felvételivel kapcsolatos kérdésre válaszoltam itt, de minden újabb kérdésnél megdöbbent az emberi hülyeség és a tájékozatlanság. Szerintem akit egy kicsit is igazán érdekel a felvételije, az simán utánanézhetett volna.


Engem csak az bánt, hogy pont ezeket a hülyéket fogják felvenni, általában ők is a pénzesek és ezért.

Én meg a 322 pontommal elbújhatok és reménykedem, hogy felvesznek egy felsőfokú szakképzésre.. :(

2012. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű! Én is ilyen kérdésekkel találkozok nap, mint nap. Míg iskolába jártunk addig jó néhányan mindig felvételivel/érettségivel kapcsolatos kérdésekkel bombáztak, ami nem lett volna akkora baj, mert biztos lusták a mai fiatalok...DE amikor ötödjére magyaráztam el valamit, és még akkor sem értette :D... hát akkor már kezdett bennem kicsit felmenni a pumpa, pedig türelmes ember vagyok.

Velük mi lesz a főiskolán/egyetemen azt nem tudom. Gondolom jó néhányuk majd bekerül valami büfészakra, és a csoporttársai segítségével átvészeli azt a pár évet...és, ha szerencsés majd a szülei teremtenek neki valami munkahelyet. Ha kevésbé szerencsés lesz munkanélküli a kettes államvizsgájával, és szakdogájával.

Kezdem azt hinni, hogy az felsőoktatásban található szakok egy részének napjainkban, csak annyi a jelentősége, hogy hazánk ideig-óráig kevesebb regisztrált munkanélkülivel "büszkélkedhessen".

2012. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

jobb esetben amikor kikerül a burokból, ahol mindent megcsinálnak helyette, és szembesül vele, hogy mostantól kezdve neki kell utánajárnia dolgoknak, a kényszer hatására felnőnek.


Rossz esetben meg nem ez lesz.



Mondjuk azt pont nem tartom bajnak, hogy itt kérdez - logikus lépés itt megkérdezni, arra van az oldal. hH aztán a világosan, jól megírt válaszokat nem tudja megérteni, akkor az már gond persze.

2012. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!