Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A legközelebbi érettségi...

A legközelebbi érettségi időszakra meddig és hogyan lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Megéri egyáltalán az őszi időszakban érettségizni? Úgy hallottam akkor nehezebbek a feladatok.

#határidő #jelentkezés #őszi érettségi időszak
2012. júl. 15. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szeptember közepe környékén kell majd leadni rá a jelentkezést. Az osztályfőnök fogja kiadni a papírt. Talán egy icipicit nehezebb, de megéri szerintem ősszel érettségizni idegennyelvből vagy választott tantárgyból. Ha tanulsz rá szorgalmasan, akkor sikerülni fog. Nem olyan ördöngösség az érettségi, csak alaposan kell rá felkészülni.
2012. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szólni kell az osztályfőnöködnek, a többit majd intézik, és adják a papírokat. Én ekkor mentem emeltre, nem hiszem, hogy nehezebbek lennének a feladatok.
2012. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeptember közepéig legkésőbb, de sokan szeretik ha legkésö9bb 10 én már leadod a jelentkezésedet. Ezt nyilván az osztályfőnök vagy a szaktanár tájékoztat majd erről. Egyébként átlagban valóban nehezebb mivel sokan akkor csinálják a pótérettségit, de ha rendesen feltudsz rá készülni és még a szünet fele hátravan akkor szépen megtudod majd csinálni. Egyébként célszerű akkor is jelentkezni ha a nagy érettségi előtt állsz így letudhatod esetleg az idegennyelvet vagy a választott tantárgyat, de ennek feltétele az hogy osztályozót kell tenned a 12. es anyagból majd ha még akkor is tanuljátok azt a tárgyat amiből szeretnél menni. Ha ez megvan akkor nyert ügyed van mert csak egy tantárggyal kevesebbet kell tanulnod a májusira, és ha olyanból érettségizel akkor az iskolai óráról is elengednek az adott tárgyból.
2012. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jelentkezési határidők

A jelentkezési határidő a május-júniusi vizsgaidőszak esetén február 15-e, ez a 2012. május-júniusi vizsgaidőszakban 2012. február 24-ére módosult, az október-novemberi vizsgaidőszak esetén szeptember 5-e.


(forrás: oh.gov.hu)

2012. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy újraérettségizem. De így csak úgy módosul, hogy az oktatási hivatalon keresztül jelentkezem; viszont ha így jelentkezek akkor hogy kapom majd meg az eredményeimet? És hogy írják bele az érettségi bizonyítványomba az új eredményeket?
2012. júl. 15. 15:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy hogyan kapom meg az eredményeimet, arra irányul, hogy a volt iskolámon keresztül-e(ugyanis nem azon keresztül szeretném)?
2012. júl. 15. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Érettségi tanúsítványt fogsz kapni, amit betehetsz az érettségi bizonyítványodba. Ha az Oktatási Hivatalnál jelentkezel, akkor nem tartom valószínűnek, hogy a volt iskoládtól kapnád meg az eredményt, hanem tőlük.
2012. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
megéri nekem legalbbis mindenképp, minden esélyt-lehetőséget kikkell használni, szóval semmiköze nem lesz a volt sulidhoz ha kormányhivatalnál jelentkezel, minden lelesz részletesen írva a levélben amit majd küldenek, pontos időponttal tehát mikor hol veheted át a tanusítványod, pl énis a kormnyhivatal oktatási főosztályán vettem át.
2012. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!