Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kolesz! Mit kell...

Egyetemi kolesz! Mit kell vinnem mindenképpen, és mi jó, ha van?

Figyelt kérdés

Esetleg mi felesleges, ha van ilyen?

Segítenétek egy listát összerakni?


2012. júl. 15. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én segítek:) én is most megyek először...Én ezekre gondoltam:

1 papucs, 2 törülköző, tisztálkodási szerek ( tudfürdő, fogkefe, fogkrém), pizsama, ruhák, talán ágynemű...

És azt hiszem itt el is akadtam:D

Te mikre gondoltál?

2012. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, idáig jutottam én is. Ezért reméltem, hogy valaki tapasztalt kolis tud segíteni.. :)
2012. júl. 15. 19:56
 3/16 anonim ***** válasza:
Hová fogsz menni? Melyik városba:)?
2012. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Akkor most a fenti listához, meg az alap dolgokhoz (tuhák, tisztálkodási szerek, fördőszobai cuccok) azt mondom, hogy:

kalapács, csavarhúzó, szegek, csavar, öntapadós fogasok, pillanatragasztó, műanyag rekesz, ami befér az ágy alá, klotyópapír, router vagy switch, zseblámpa, konyhai eszközök, ha főzöl, minimális felszereltség - valami lábos, serpenyő, tányér, kés és társai - minimum, mert ciki mindig mástól kunyerálni, esetleg vihetsz konyhai gépeket, mint szendvicssütő, botmixer, kenyérpirító, vízforraló, kávéfőző, netkábel és saját hosszabbító sem árt, mert a kolis többnyire életveszélyes.

Felesleges cuccok szerintem a koleszan nem léteznek, ha valami neked nem kell, megkapja más pár sörért... :P

2012. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Győr-Széchenyi :)

Amúgy ez a kalapács, csavarhúzó kategória egy lánynak is muszáj, vagy lesznek azért ügyes, segítőkész fiúk? :D

Amúgy a cuccokat pl. tányér, konyhai eszközök és egyebek el lehet zárni? Lesz a szobába elég hely az ilyeneknek?

2012. júl. 15. 20:04
 6/16 anonim ***** válasza:

Ó hát rengeteg minden kell. Beköltözés után fogsz majd szépen lassan rájönni, hogy mi mindenre van szükséged.


De ami biztos:

ágynemű,huzat

kispárna és takaró - ezek még nem létfontontosságúak, majd később fogsz értük epekedni :)

kis és nagy törölköző, pizsama, papucs (fürdős és egy a szobába)

tisztasági cuccok (wc papír is legyen nálad feltétlenül)

ruhák (ne napra pontosan számold ki, inkább legyen nálad több)

Esetleg majd egy vízforraló ( de ezt ne vegyél előre, lehet, hogy lesz ott másnak is). Egy kislámpa.

2012. júl. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pl: még jöhet pár tű és cérnák ha picit elszakad valami vagy leesik egy gomb életet mentenek. Gyógyszerek : pl fájdalomcsillapító, hányinger elleni, sebtapasz, akár még vitaminok, stb. Esernyő, meg ha netán nem minden hétvégén jössz haza és magadra mosol stb: ez esetben jól jön egy vasaló igaz van , hogy koliba lehet bérelni is de ha viszel azzal is spórolsz. Nekem ezek jutottak még eszembe :D
2012. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de pl a bérletet egyből megszoktátok venni?

És a menzát hogy szokták intézni? Vagy a hűtőt, vagy ilyeneket?

2012. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Volt ilyen kérdés már és összeszedtünk egy egész szép listát, érdemes lenne gyorsan rákeresni, hátha meglesz!


De ami még itt nem volt és kellhet: laptop!

2012. júl. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kaja: Én személy szerint, kéthetente szoktam haza menni. Amikor otthonról megyek telepakolok egy kajás táskát az elég pár napra, vagy van hogy viszek ilyen fagyasztott dolgokat pl: panírozott hús amit csak kirántasz. Van, hogy a szobatársakkal összedobunk valamit, meg hát persze menzára is van lehetőség, vagy akár lehet találni közeli kajáldákat amik olcsók.
2012. júl. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!