Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell majd felvételizni?...

Hogy kell majd felvételizni? Milyen lesz? Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Le tudjátok nekem írni a felvételi lépéseit, hogy nektek milyen volt? Jövőre fogok felvételizni és már nagyon izgulok ezért. Most leszek 8.-os.

2012. júl. 16. 15:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nyugi. Nem kell izgulnod. Ha eddig minden évben tanultál nagy meglepetés nem érhet. Úgy működik, hogy kinézel magadnak 2-3 iskolát és ezeknek elmész a nyílt napjaira, ami általában szept. végén okt. elején van. Ott semmi különöset nem kell tenned végighallgatsz egy beszédet a suliról, körbevezetnek és megnézel 1-2 órát. Ha eldöntötted, hogy melyik volt a legszimpatikusabb suli, akkor oda jelentkezel előkészítőre, de lehet más iskolába is. Ez nem kötelező. Január vége felé lesz egy központi felvételi, amit az egész országban ugyanakkor írnak. Ezt 2-3 héten belül kijavítják és el is mehetsz az eredményekért. Ekkor meghirdetik a szóbeli felvételik időpontját. Ilyen nem minden suliban van. A kérdések arra a tagozatra irányulnak amit megjelöltél. Ha általános akkor csak elbeszélgetés lesz, de ez iskolánként változó lehet. Ha minden megvan akkor a sulidból hozott pontszámokat, a központi és a szóbeli felvételid eredményeit összeadják és ez alapján minden iskolában felállítanak egy ideiglenes felvételi listát. Ha mondjuk egy osztályba 30 embert vesznek fel és te benne vagy az első 30-ba akkor biztos, hogy felvesznek oda. Ha 42. vagy mondjuk akkor sem elekeseredni, mert előled még kiesnek azok akik nem ezt a sulit jelölték meg első helyen. Az ideiglenes után felállítanak egy véglegest. Minden iskola, amit megjelöltél kiküld egy levelet, hogy felvettek -e. Amelyikbe felvettek onnan kapsz egy halom papírt és tájékozatatót. Ebbe leírják a beiratkozás időpontját. Oda elmész és ezután már csak a tanévkezdés van hátra. Én most leszek 9.-es, úgyhogy még frissek az emlékeim. Sok sikert!
2012. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre! Én táncos iskolába szeretnék menni mindenképpen. Idáig mindig csak évv végén 1-2 4esem lett idén pl. 1 db volt csak. Akkor felvennének?
2012. júl. 16. 15:50
 3/29 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Attól függ melyik iskola az. A jegyeid alapján simán felvehetnek, mert 1-2 négyes nem probléma. Ha jól teljesítesz a központin és a szóbelin, akkor szerintem igen. :D
2012. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lesz-e szóbeli de nem hiszem. :) Azért köszi. És az írásbeli az nagyon nehéz, mert a suliba szoktunk a matek órán iyleneket oldogatni és nekem nehéz. :(
2012. júl. 16. 15:59
 5/29 anonim ***** válasza:
A központikat netről le lehet tölteni. Azokat old meg és addig próbálkozz míg rá nem jössz a megfejtére. Ha valami nagyon nem megy, kérd a tanárod segítségét. Biztosan elmagyarázza. Addig is csinálj sok mértékegység átváltást, szöveges feladatot és olyat amik a logikára mennek, mert általában ilyet beletesznek. A százalékszámítást tudd, akár képlettel vagy máshogy ,mert szinte minden feladatsorban benne van. Magyarból fejleszd a helyesírásod, csinálj sok tollbamondást.Szövegértők is jók. Ha ezek mennek nagy meglepetés nem érhet.
2012. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

A magyarral semmi bajom nincsen, az jól megy és nem is kell érteni. Csak a matektól félek nagyon... :S Még idén is sokat fogjuk gyakorolni ezért nem félek annyira, de azért félek... :(

Ha táncos suliba megyek és már meg is van amit elsőnek szeretnék ott vajon lesz gyakorlati is?

2012. júl. 16. 16:09
 7/29 A kérdező kommentje:
Neked milyen lett a végeredményed? Hova mentél?
2012. júl. 16. 16:10
 8/29 anonim ***** válasza:
70 pont körül lett és egy vidéki gimnáziumba vettek fel. De a táncos sulikhoz nem nagyon értek. :S
2012. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
És kollégiumban vagy? Mert nekem az a rémálmom. Én nem szeretnék oda menni. :) Azért nagyon köszönöm a sok-sok infót most már sokkal jobban értek mindent ezzel kapcsolatban!
2012. júl. 17. 09:41
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem leszek koleszos. :) Ha valamit nem tudsz nyugodtan írj ide, majd néha ránézek a kérdésre. :)
2012. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!