Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik ez a "pótfelvétel...

Hogy működik ez a "pótfelvételi" dolog?

Figyelt kérdés
Alig találni valamit a 2012-es pótfelvételi lehetőségekről (pl felvi.hu-n sincs), és alapból nem értem, hogy már augusztusban megmondják, hogy ki jutott be ezáltal, pedig akkor még nem is lehet tudni, hogy bejutottunk-e vagy sem.
2012. júl. 20. 10:18
 1/7 reptoid ***** válasza:

Majd, amikor lezárul a rendes, mostani, akkor majd meghirdetik a pótfelvételi eljárást.

Teljesen logikus, hogy most még azt ne hirdetik meg, mivel arra csak az jelentkezhet, akit nem vettek fel most sehová, illetve a fennmaradó helyek száma is csak a mostani felvételi végén fognak kiderülni. Hogy hirdessék meg, ha azt se tudják még, hol mennyi üres hely marad?



"és alapból nem értem, hogy már augusztusban megmondják, hogy ki jutott be ezáltal, pedig akkor még nem is lehet tudni, hogy bejutottunk-e vagy sem"


Ezt fogalmazd már újra, mert nem teljesen értem, mit akartál :D


Még most júliusban megmondják, kit hová vettek fel a rendes felvételi keretében. Aztán lesz lehetőség jelentkezni pótfelvételire augusztusban, ott pedig még augusztusban megmondják, hogy felvettek-e.

2012. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"... alapból nem értem, hogy már augusztusban megmondják, hogy ki jutott be ezáltal, pedig akkor még nem is lehet tudni, hogy bejutottunk-e vagy sem"

Pedig nem bonyolult. Pótfelvételi eljárásban - ugyanúgy, mint a rendes felvételinél - meghatároznak egy pontszámot. Ha elérted, bejutottál, ha nem, akkor nem. Így aztán már a vonalhúzás utáni percekben lehet tudni, hogy bejutottál-e és a pár nappal később érkező hivatalos levél fogja megfelelően igazolni ezt.

Felmerül a kérdés: mi van, ha a derék felvételiző még nem tudja, hogy bejutott-e valahová a rendes eljárásban és "potyára" vág neki a pótfelvételinek? Nos, ilyentől nem kell tartani: július 24-én születik meg a felvételi döntés, a pontszámok alapján már akkor is lehet tudni, mi volt a végeredmény. Augusztus elején mindenki megkapja a papírját arról, hogy mennyire volt sikeres a produkciója, a pótfelvételi eljárás jelentkezési határideje pedig ez után van kitűzve, tehát van ideje kisírni magát azon, hogy sehová sem vették fel, illetve végigböngészni a pótfelvételire meghirdetett helyek listáját (amit amúgy pár nappal a felvételi döntés után összeállítanak és közzétesznek, hiszen a felsőoktatási intézmények eléggé hamar fel tudják mérni, van-e még szabad képzési helyük) és kiválasztani, mit is célozna meg, ha muszáj lenne.

A felvi.hu-n egyelőre csak általános tájékoztató van fenn arról, hogy mikor szoktak lenni a határidők. Pontosabb információja még senkinek sincs, mert pótfelvételin a rendes felvételi eljárásban valami miatt be nem töltött helyeket hirdetik meg az intézmények. Egyelőre tehát még ők sem tudják, milyen képzésekre fognak kiírni pótfelvételit, hiába is érdeklődnél. A felvételi döntés után lesz meg a lista, hogy hová lehet még pótfelvételivel bepasszírozni pár embert és akkor határozza majd meg az OFIK a pontos határidőket is. Július 24. előtt tehát nem fogsz konkrétabbat megtudni a pótfelvételiről, de légy nyugodt, eddig pótfelvételizők ezrei, tízezrei vették sikeresen az akadályt, tehát a látszólag rövid határidő nem teljesíthetetlen.

2012. júl. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már csak egy kérdésem lenne: Itt már csak államilag nem támogatott helyekre számíthatok?
2012. júl. 20. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, itt az összes hely költségtérítéses lesz.
2012. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
sziasztok! engem sem vettek fel,jártatok már így? Van esély,hogy felvesznek? Csak azokat fogják felvenni akiknek megvan az elegendő pontjuk pl.: "360 pont kell és nekem 340 van"?...
2012. júl. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát próbálj olyan szakot keresni a pótfelvételi listán megjelent szakok közül, ahová elegendő a pontod (a 2012 ponthatároknak megfelelően) és ami még esetleg érdekel is...
2012. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül mégiscsak bejutottam. :D
2012. júl. 30. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!