Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy jövőre 2 emelt érettségi kell majd orvosira? Egyetértesz vele, vagy ellene vagy? Miért?

Figyelt kérdés

Én részben egyetértek vele, mert végre nem az lesz, hogy egyesek kapnak egy halom pluszpontot arra, hogy szociális háttér meg ilyen olyan fogyatékosság, miközben a másik ott szenved a nyelvvizsgákkal meg a többivel, hogy elegendő pluszpontja legyen. Így végre mindenki egyenlő eséllyel indul, mindenki az eszével fog bekerülni.


Viszont engem az egészben az zavar, hogy nagyon sok suliban nem adatik meg, hogy 2 tárgyból is felkészüljenek emeltre. Engem már hál'Istennek nem érint a dolog, de húgomat igen. Ő is felvette a bioszt meg a fizikát faktnak, de pl az angolt már nem tudta, pedig jól jött volna neki, mert elég béna tanáruk van, és szeretett volna egy nyelvvizsgát még a középsuliban. Most ott tartunk, hogy én fizetem neki a külön tanárt, de hát ez így eléggé kellemetlen nekem ugyebár. Meg még van egy-két tárgy, amiből nem áll túl jól és érettségi tárgy sajnos. Szóval nem tudom mi lesz szegénnyel. A 2 emelt alapból jó ötlet, de sajnos nem minden suliban adatik meg, hogy felkészüljenek rendesen a diákok, egy halom külön tanárt fizetni meg nem olcsó mulatság...



2012. júl. 23. 11:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyet értek azzal amit mondtál, 1-2 dologgal, tapasztalattal egészíteném még ki.

először is örömmel hallom hogy elveszik a szociális pontokat. Undorító ahogy egyesek kijátszották. Bejelentkeztek nagyszülőkhöz, cigánynak vallották magukat stb. Az meg pláne kiakasztó volt hogy egyesek azért kaptak plusz pontot mert a szüleinek nincs érettségije..

Az hogy egy vidéki gimnázium nem tudja felkészíteni úgy a diákokat köztudott. Én rengeteget költöttem magántanárra. Hála a szüleimnek, szinte a magántanárok készítettek fel a vizsgákra. És ez legfőképp az iskolai oktatóim miatt volt. Egyes tanárok undorító hanyagsággal készítik fel diákjaikat az érettségire.


Sok osztálytársam szociális pontokkal jutott be ilyen-olyan (mondanom se kell, gagyi szakokra). két kezemen meg tudom számolni hányan mentünk komoly szakra az osztályból (pedig sokan voltunk és 1-2 ember kivételével mindenki egyetemre ment). Akik komolyabb szakra mentek azok tényleg tanultak, jó anyagi helyzetük miatt nem kaptak szoc.pontot. 4en pedig költségtérítésés képzésen tanulunk.

2012. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Később úgyis sokkal többet kell majd tanulni, a két emelt jó belépő lehet ebbe a világba. Viszont nagyon gyorsan fel kellene fejleszteni minden középiskolát, hogy minden diáknak lehetősége legyen erre.


Néhány dolgot viszont szeretnék hozzáfűzni az előnyben részesítés jogcímén járó többletpontokhoz, mert ha valaki idetéved, és nincs tisztában vele, akkor nagyon kiakadhat pl. azon, hogy cigánynak vallja magát az illető és erre többletpontot kap. Ilyen nincs. Szép lenne. :D


Ezen kívül, bár én is baromira irigyeltem azokat, akik ilyesmire kapnak többletpontot, de azért észre kell venni, hogy az olyanok, akik nem élnek ezzel vissza, és tényleg hátrányos helyzetűek, azoknak nagyon jól tud jönni és még indokolt is lehet, mert

- a szülei nem fizettek neki extra órákat, nyelvvizsgát, satöbbit

- gyakran még az alapdolgokban is hiányt szenvedtek (ezekről sem a gyerek tehet)

- esetleg esélyük sem volt máshogy többletpontot szerezni (pl. anyagi okokból)

- valószínűleg a család sem tud segíteni a tanulásban (mert mondjuk a szülőknek legfeljebb alapfokú végzettségük van, és fogalmuk sincs semmiről)

- és egy olyan környezetben, ami általában a valós hátrányos helyzettel párosul, sokkal nehezebb tanulni, mint egy normális családi fészekben, ahol a legtöbb gyereknek azért van legalább egy saját szobája vagy szobarésze


Ehhez képest a szerencsésebb diákoknak, akiknek a legfőbb dolguk csak a tanulás, könnyebb dolguk van. Szóval ezeket sem szabad elfelejteni. :)

2012. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Jó dolog lenne igen de tényleg sokan kihasználják. És igenis van olyan hogy vki cigánynak vallja magát, az egész csak ismerettség kérdése. Egyik ismerősömnek elintézték, hogy papírja legyen arról hogy terhes.

Az ilyenek elveszik az állami helyeket azoktól, akik valóban megérdemelnék. Persze ezeket nem teregetik ki, így csak egy szűk kor tud róla.

Valahogy biztos meg lehetne oldani, hogy ne legyenek ilyenek. Vagy akkor tényleg töröljék el a szociális pontokat. Ha valaki olyan szegény az hiába jut be egyetemre, ha utána nem tudja fizetni a kiadásokat (könyvek, albérlet,stb) úgyis ott fogja hagyni..

2012. júl. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
egyet értek vele. bár én kémia szakos vagyok. mondjuk azzal is egyet értenék, hogy a vegyésznek kötelező legyen az emelt kémia. ebben a nevetséges rendszerben most nemhogy az emelt, még közép szinten se kötelező kémiából érettségizni ahhoz, hogy vegyésznek felvegyék. nálunk is többen vannak, akik mondjuk a matekot és a biológia érettségijüket duplázva jutottak be. vicc egy ország ez. ráadásul a legdühítőbb, hogy ezeket dolgokat tök egyszerűen rendbe lehetne tenni csak vagy szarnak rá, vagy kurv@ra nem értenek hozzá az illetékesek.
2012. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy minek vallja magát. Arra, hogy cigány, nem kap többletpontot. Ez így önmagában egy olyan dolog lenne, amivel az egész magyarság mehetne az ombudsmanhoz, mert hátrányosan meg lennénk különböztetve. :D A hátrányos helyzetnek nem feltétele a cigányság.

A terhességgel gyerekkel nem lehet trükközni, mert olyan dokumentumokat kell benyújtani, amit nem az orvos ad. Azt kell igazolni, hogy támogatást kapsz (GYES, GYED, GYET, TGYÁS). Az ilyesmit nem kapod meg arra, hogy azt hazudod, hogy terhes vagy. :D

2012. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
már terhességgel hogy ne lehetne? a jelentkezéskor terhes, aztán "elvetél".
2012. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez így nagyon jó, hogy mindenki megkapja a 100 plusz pontot.

a szociális helyzetre én inkább anyagi támogatást nyújtanék, pl. támogassák őket egy nyelvvizsga megszerzésében, dolgozzanak meg a plusz pontokért!

2012. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

De nekem alapból semmi bajom sem lenne azzal, ha támogatnak vkit a rossz szociális helyzete miatt. De legyünk őszinték: ezt úgy kéne megvalósítani, hogy az egyetemen kapjon bizonyos juttatásokat, pl jegyzettámogatás (hallottam ilyen van Szegeden, hát máshol is lehetne), kollégiumi támogatás stb stb.


Illetőleg amit fentebb írtam, hogy egyszerűen nem mindenkinek adatik meg csak úgy felkészülni 2 emeltre, meg a többire. Mi szerencsések vagyunk, mert én tudom fizetni húgom külön óráit, de nem mindenkinek van ilyen mázlija. Tehát oké legyen szigorítás, de akkor legyen olyan lehetőség, hogy mondjuk fel lehessen venni 3-4 fakultációt is akár, vagy néhány nagyobb egyetem indítson előkészítő tanfolyamokat (szociális háttértől függően kinek olcsóbban kinek rendes áron) és akkor mindenki tudna rendesen készülni. Mi pécsiek vagyunk és itt a PTE-n csak olyan van, hogy egy néhány napos felkészítő tábor, de csak annyiból áll, hogy pár témát átvesznek ami annyira nem világos. Lényegében egy rakás sz@rt sem ér. Rendes előkészítő kéne, fél vagy egy éves, heti mondjuk 2x2 óra vagy mittomén. Mert én megértem, hogy tényleg csak az okosok kerüljenek be, de azért a kémia meg a fizika pont nem olyan tárgyak, amelyeket az ember csak úgy otthon megtanul egyedül, már pedig ennyi sz@r tanárral az iskolákban nem sok választása van a diákoknak...

2012. júl. 23. 22:30
 9/20 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem hogy már dolgozol, vagy hogy fizeted tesód magánóráit?

Egyébként még Pécsén ti nem vagytok annyira rossz helyzetben mintha egy kisvárosi gimibe járnátok. Ott még rosszabb a helyzet. De ez van. Ha vkinek komoly tervei vannak, az menjen el gimibe vhova vagy menjen magántanárhoz.

A szociális pontokról meg annyit hogy pl jár betegségért is pl cukorbetegség. Attól h vki cukorbeteg még nem biztos hogy szegény, lehet gazdag is. Mégis kapja a pontokat. Na ez igazságos??

2012. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
a cukorbetegség nem számít tartós betegségnek.
2012. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!