Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen könyvből tanultatok...

Ti milyen könyvből tanultatok emelt szintű érettségire az alábbi tantárgyakból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2008-ban érettségiztem, de most úgy alakult, hogy visszakanyarodnék az érettségihez pár emelt szintű vizsga erejéig. :) Ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Nem szeretném felesleges és használhatatlan könyvekkel körbepakolni magam, ezért kérdezném, hogy ki miből készül a következő tárgyakból:

- magyar

- angol

- informatika

- közgazdaságtan?

Melyek azok a könyvek, amik ha nem is maradéktalanul, de azért elég rendesen felkészítenek az írásbeli, illetve szóbeli részéhez is az emelt érettséginek?

Egyébként mindegyiknél az 5-ös lenne a cél.


Előre is nagyon, de nagyon köszönöm a segítséget!!!



2012. júl. 21. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Én idén érettségiztem informatikából emelt szinten. Szóbelire felkészülésnek ajánlom A Jedlik Oktatási Stúdió J.O.S. Holczer József Informatika szóbeli érettségi Közép- és Emelt szinten című könyvet. Írásbelire meg nézd meg az oktatási hivatal honlapján fennlévő feladatsorokat. Illetve valahol tanulj meg programozni
2012. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magyarból a treffortos könyvet mindenképpen. Igazából eléggé lexikális, de jól tanulható. (Ez csak kiegészítés)

A LÉNYEG

Semmiképp se Mohácsyból tanulj. Igaz, az az alap, de szerintem eléggé rendszertelenül vannak benne az adatok, főleg, hogy néhány műcímet, tanulmánycímet csak odahánytak dőlt betűvel szedve. A négy éves anyag áttekintéséhez mindenképp a Pethőné könyveket nézd át. Nyelvtanból teljesen jók a lila könyvek (nem tudom már ki volt a szerzője, valami Raáth... vagy valami ilyesmi), de ezekre nem lesz nagyon szükséged. Sokat gyakorold az írást! A műveltségi feladatsor rész magolható, azonban az íráskészség az más tészta. Én személy szerint magyar emeltnél elmennék treffortos szombati felkészítőkre. Hiába fogalmazok én magam, hiába tetszik anyunak... attól még nem egy felsőoktatásban jártas ember olvassa. :)

(Én idén megbántam, hogy nem mentem előkészítőre, lehet, hogy újra emeltezek magyarból. A műveltségim majdnem max pontos lett, azonban a javítótanár lehúzta a szövegalkotásomat, mert vallásos iskolába jártam és belevittem az Istenes dolgokat.A szóbeliről meg ne is beszéljünk... pár embert a nálunk kijelölt bizottság meg is húzott, pedig szépen feleltek. Feljelentés is indult. Szóval magyarral óvatosan ;) )

2012. júl. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és szóbelihez majd rendeld meg a Corvina által kiadott Érettségi szóbeli tételek kidolgozása könyvet. Majd leírom a pontos címét ;)

Nagyon vékonyka, az irodalom részét ki kell egészíteni könyvekből, lexikonokból (én egyes verselemzéseket az internetről halásztam össze, mivel az adott kortárs írót tanórán nem is vettük), de a nyelvtant csak abból tanultam. Szóbelin nyelvtanból nincs is több időd csak 5 perced, úgy hogy még gyakorlati feladat is van, amit bele kell szőnöd. Ja és irodalomból egy adott idézetre kell reflektálni szóbelin. Nekem egy noname ember filozofálása volt megadva. Babitsot húztam és a filozofikus idézetet rá kellett volna húznom Babits pályaképére...

2012. júl. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Második hozzászóló: ha megkérhetlen, leírnád nekem a Trefortos könyv pontos címét? Rákerestem a neten, de semmit sem találtam ezzel kapcsolatban.

Az érettségis könyvnél pedig, ha jól sejtem, a Kiss Judit féle 'Emelt szintű érettségi magyar nyelv és irodalom' című könyvre gondoltál. Bár, ha jól láttam, a 2012-est már nem Kiss Judit írta...

2012. júl. 24. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!