Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Interneten azt olvastam pár...

Interneten azt olvastam pár helyen hogy a patológus szakma lemondásokkal jár, és nehéz összeegyeztetni a magánélettel, a családdal. Van ennek valami valóságalapja?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan mit gondolnak a patológusokról, mind beteg emberek, és hasonlók, de nem tudom, ez tényleg ennyire általános lenne?

2012. júl. 23. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek személyes tapasztalataim, így csak a véleményemet tudom írni.

Szerintem ez is egy szakma, mint sok más többi. Nyilván sokaknál nem éppen fog imponálni, hogy munkaidődben halottakat vizsgálsz, boncolsz, de szerintem ez nem feltétlenül jár lemondásokkal. Ha találsz valakit, aki eltud vonatkoztatni ettől (és nyilván fogsz, mert a legtöbben nem azt fogják nézni, hogy mit dolgozol, hanem azt, hogy te ki vagy), akkor azután már nem fog problémát okozni.

2012. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:
Szerintem keveritek a patológust a boncmesterrel, de semmi gáz. A patológus a nevéből is adódóan kóros elváltozásokkal foglalkozik, így betegségeket állapít meg, illetve ezek súlyosságát, előrehaladtát vizsgálja 99%-ban szövetmintákból. Nem sok köze van a hullákhoz, persze nyilván halottaknál is lehet ilyen vizsgálatokat végezni.
2012. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A patológus nem boncol, az a boncmester. A patológus metszetek, különböző felvételeket vizsgál, elemez és diagnosztizál.
2012. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 reptoid ***** válasza:
Amúgy ahogy végignézek anyámon meg apámon, az egész orvosi szakma lemondásokkal jár, családdal is nehéz összeegyeztetni.
2012. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden orvosi szakma lemondással jár.


Össze lehet egyeztetni a családdal meg mindennel csak nem egyszerű.

Rengeteg orvosnak van családja.

2012. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ami a patológust illeti, a patológus boncol, a boncmester is részt vesz benne, vannak olyan feladatok a boncolás kapcsán amit ő végez, de nem csak ő. Mondjuk Magyarországon a boncolás valóban elég kis hányadát teszi ki a szakmának, a nagy része valóban laboros munka. Ugyanakkor én orvosi után külföldön tervezem elkezdeni a rezidensképzést, és ott a patológia még tovább van bontva, külön van az anatómiai (ez a boncolós része, ami a halál okának megállapításával foglalkozik) és a klinikai (ez a laboros része). A kettő közül én az anatómiait tervezem.

2012. júl. 24. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!