Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti mennyi idő alatt készítetté...

Ti mennyi idő alatt készítettétek el a szakdolgozatotokat? Az első betűtől az utolsóig hány hét/hónap volt?

Figyelt kérdés
Izgulok, hogy be tudom-e fejezni az enyémet, úgy érzem, elúsztam kicsit. :/

2012. júl. 23. 20:19
1 2
 1/14 anonim válasza:
Attól függ,miről szól.Ha komoly kutatómunkát igényel,akkor tovább tart nyilván.Én fél évig gondolkodtam rajta plusz jegyzeteltem,amíg a jegyzeteimet fönt nem hagytam egy vonaton.Viszont akkorra már összeállt a kép,két hét alatt megírtam.
2012. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Fél évig dolgoztam rajta én is, persze ezt nem úgy kell érteni, hogy folyamatosan. Hiszen voltak közben előadások, szemináriumok, vizsgák...

De, ahogy a tanrend is ajánlotta, 9. félévben vettem fel a szakdogát, akkor is kezdtem el írni, és a 9. félév végén védtem meg.

Mondjuk annyiból kicsit könnyebb dolgom volt, hogy a második évfolyamdolgozatomat vettem alapul, amit előtte szintén fél évig írtam (persze ezt is úgy értsd, hogy ugyanúgy az egyéb egyetemi elfoglaltságok mellett).

2012. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is félév kell hozzá. Én talán még egy picit tovább is írtam.
2012. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Fél éven szemesztert értetek, vagy naptári fél évet?

Nekem október közepén kell leadnom, és bevallom, most kicsit megijedtem..

2012. júl. 23. 21:02
 5/14 anonim ***** válasza:
Természetesen szemesztert. Azért írtam úgy, hogy a 9. félév.
2012. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Októberig simán megtudod csinálni. Hány oldalt írtál eddig? És hány oldalnak kell lennie minimum?
2012. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem nulláról kezdesz neki most.

Még két teljes hónapod van, nincs okod aggódni.

2012. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A témavázlat van kész, meg egy "hevenyészett" kérdőív. Köszönöm a biztatást!
2012. júl. 23. 21:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor azért húz bele. Minden nap írsz 5 oldalt és meg is van.
2012. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem 40-et kellett minimum és 77-et írtam.


2012 03.01.-éről van az első mentésem, és 05.02.-én lett végleges. 3.-án adtam le köttetni és 4.-én adtam le a tanszéken.


Gyakorlatilag 2 hónap. És közben voltak óráim, ZH-k... :) Igaz gyakorlaton sok információt szedtem össze a témában, de így is volt, hogy napokig üldögéltem a MÁV egyik irodájában, és szedtük össze a tudnivalókat, meg legfőképpen a 10-20-30 évvel ezelőtti ismeretanyagokat.

2 hónap alatt nem folyamatosan csináltam, ezt tudni kell. 39 mentésem van, így a 60 napból átlag mindne második nap dolgoztam rajta. Persze nem látszódik, amikor adatot dolgoztam fel, kutattam, táblázatokat, grafikonokat készítettem, mert az nem feltétlenül került bele aznap. Azért kisebb kihagyásokkal, egy kicsit minden nap dolgoztam vele. De nem egyszer volt, hogy este 11 körül elkapott a hév, és akkor írtam-írtam. Fél 4 körül már úgy voltam, hogy ideje lenne feküdni :D Ezek lettek a legjobb részek benne amit így írtam. :)


Végül Jól megfeleltere értékelték, A bíráló 3 hibaponttal szintén 5-öst javasolt. Védés is 5-ös lett.

2012. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!