Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyes óvodai csoportban...

Vegyes óvodai csoportban hogyan kell foglalkozást tartani?

Figyelt kérdés
Pályakezdő óvónéni vagyok,és eddig csaj tiszta csoportban gyakorlatoztam.Kérlek,írjatok le mindent részletesen! köszönöm!
2009. júl. 15. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ahogy egy csupa lány csoportban. Nem értem a problémád.
2009. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elírtam,bocsi!


Tehát CSAK tiszta csoportban:)

2009. júl. 15. 20:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok óvónő, így erre a kérdésre nem udok válaszolni (elég mókás volt az első válasz), viszont ezt találtam neked, van benne fórum is, ahol regisztrálás után megbeszélheted a kérdéseidet a hozzáértőkkel.

[link]

De biztos, hogy a munkahelyeden a vezetőnő illetve a kollegák szívesen elmesélik, hogy mi is a szokás a különböző életkorú gyerekeknél.

2009. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Milyen szempontból vegyes csoport,mert azért az lényeges. Na meg az is ,h neked mit jelent a tiszta csoport. Gondolom azt ,h fürödtek.
2009. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hülyeségeket ne írjatok,légyszíves.
2009. júl. 16. 01:49
 6/16 anonim ***** válasza:
Basszus, diplomas ovono vagy, nehogymar itt kerj tanacsot egy ilyen kerdesben..
2009. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkészségét,annak,akiben ez megvolt!

Amúgy meg tudhatnád,hogy főiskolán nagyon keveset tanítanak a gyakorlati részből.

Szervusz.

2009. júl. 16. 11:37
 8/16 anonim ***** válasza:
Csak azt tudnám drága kérdező,h ki kérdezett tőled hülyeséget!? Mindannyian segítő szándékkal írtuk sztm.
2009. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Pl tiszta csoport=fürödtek ezt nem gondolja komolyan a válaszoló,hogy az azt jelenti...

Írhattam volna homogén csoportot is,de nem írtam,hátha nem mindenki érti.

És igen,köszönöm annak,aki segítő szándékkal írt!De csak annak.Aki viccet űz a kérdésemből,annak nem kell írni.

2009. júl. 16. 20:22
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor csak hogy tudd, kedves kérdező, nem hülye vagyok,hanem nálad sokkal okosabb. Úgyhogy bár én is gyermekek között élem a mindennapjaimat, de szívesen nevellek téged is, ez is része ugyanis a hivatásomnak. Szakember olyat nem mond,hogy tiszta csoport a homogén csoportra, mivel a vegyes csoport meg nem mocskos. Arról nem is beszélve,hogy lehet,hogy a te beszűkült világodban a homogenitás csupán egy fajta tulajdonságra alkalmazható ,de fel kell hogy világosítsalak afelől, hogy nem így van. Homogén ,vagy ahogy te nevezed "tiszta" csoport a csupa kék szemű gyermekből álló csoport is, és ugyanígy a csupa beszédfogyatékossággal élő gyermekből álló csoport is. Tehát , gyakorlatilag te vagy az aki nem adott meg megfelelő információkat ahhoz ,hogy mások segíteni tudjanak rajta. Amennyiben pedig te integráló illetve inkluzív óvodában dolgozol, és ez egy integrált csoport, még akkor sem mindegy,hogy milyen anomáliákkal integrál. Azt pedig,hogy tiszta csoport, minden egyes sajátos nevelési igényű gyermek, annak szülője illetve gyógypedagógusa nevében kikérem magamnak. Amennyiben nem így áll a helyzet, megkérlek rá,hogy pontosan fogalmazz , mivel csak úgy tudunk neked segíteni. A legkevésbé sem támadni akartunk, csupán tudásunk maximumát nyújtva segíteni neked.

Kérdésedre válaszolva pedig: pont az információ hiány miatt nem lehet érdemleges választ adni neked, és nem is kell ,hiszen a te szakmád arról szól,hogy minden gyermek más és más, de neked mindegyikre meg kell találnod a legmegfelelőbb módszert. Ezt hívjuk kreativitásnak. A te esetedben pedig az a legjobb megoldás,ha bemész, felméred a gyerekek érdeklődési körét,képességeit, összebarátkozol velük, és onnantól kezdve már egyénileg találod meg a hozzájuk leginkább illő feladatokat.

Sok sikert kívánok hozzá!

Egy gyógypedagógus-pszichológus

2009. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!