Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vegyes óvodai csoportban...

Vegyes óvodai csoportban hogyan kell foglalkozást tartani?

Figyelt kérdés
Pályakezdő óvónéni vagyok,és eddig csaj tiszta csoportban gyakorlatoztam.Kérlek,írjatok le mindent részletesen! köszönöm!
2009. júl. 15. 20:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

21.38 vagyok, és kénytelen vagyok beleszólni, pedig már rég nem a kérdésről van szó. Vagyis off. 00.43 úrnak: (Biztos, hogy férfi, egy nőben van tapintat és empátia.)

Nyilvánvalóan Ön nem gondolhatta komolyan (egy ilyen tiszteletreméltó, hatalmas szaktekintélyt mégsem tegezhetek), hogy a kérdező óvónő a "tiszta" szót úgy értette, hogy fürödtek. A tiszta szónak van még egy rakás jelentése, tehát önnek ez a megjegyzése nem volt helytálló. Nem kell kikérni magának a "tiszta" szó haszálatát, ez nem egy tudományos tanácskozás, hanem egy szórakoztató közösségi weboldal, ahol pongyolaságok előfordulhatnak. A kérdező úgy értette, hogy homogén, de nem akart idegen szót használni(ilyeneket, mint "anomáliákkal integrál", "inkluzív" óvoda). Ha nem volt világos, hogy milyen tekintetben homogén csoportra gondolt a kérdező, akkor ezt simán, lealacsonyító megjegyzések nélkül meg lehet kérdezni, vagy nem kell válaszolni a kérdésre. Én magamtól egyértelműen az életkor szerinti vegyes csoportra gondoltam.

"A te beszűkült világodban" ez nyilvánvaló sértés, és teljesen indokolatlan, megalapozást nélkülöző.Biztos vagyok abban, hogy a kérdező nyitott, érdeklődő, önfejlesztésre törekvő személyiség.

Önnek a kérdésre adott "konkrét" válasza semmitmondó, nem hasznos. Ha önnek ez a "tudása maximuma", hát...A "Sok sikert kívánok hozzá!" zárás az üzenet tartalmához stílusában nem illő, Ön láthatólag nem udvarias, hanem lebecsülő,így formálisan sem kell úgy tenni, mintha az lenne.

"...nálad sokkal okosabb": a kérdező nem saját magára vonatkozó értelmiképesség-vizsgálatot kért, hanem tanácsot egy egészen más ügyben. Ön lehetséges, hogy a kérdezőnél okosabb - ha így van, ez genetikai szerencse -ezt én, mivel egyiküket sem ismerem, nem tudom felmérni. De hogy érzelmileg nem intelligensebb, az biztos, ez viszont már a saját felelőssége és nem a géneké. Végezetül - mivel én is pedagógus vagyok - (eddig nem gondoltam, hogy része a hivatásomnak, de az ön nyomdokaiba lépve majd most)hadd igazítsam helyre atekintetben, hogy ha már ennyi időt szentelt a válaszra, akkor nem indokolt az az igénytelenség, hogy a "hogy" 4 leütéses szót a korábbi válaszában "h"-nak rövidíti. A vessző előtt pedig nem kell szóköz, annál inkább kell utána. ("...az is ,h", "...alkalmazható ,de)Nem egyedi melléütésről van szó, több ilyen példát hozhatnék.

A személyiségfejlesztéssel (nem másokéval) önnek még van teendője.

2009. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nos ,elnézést kérek,ha az a tévhit járhatott a fejemben ,hogy szakemberektől szakmai szókinccsel kérdez az ember. Ez nyilván az én botorságom, de egye fene, egy óvónőnek nem nagy szakzsargonja lehet. A tiszta csoport pedig továbbra is felháborító, még inkább az ,h ( és nem hogy mivel úgy gondolom magába is szorult annyi problémamegoldó készség,h rájöjjön a rövidítés jelentésére) ezt a szót állítólagos szakember használja. Egy olyan szülő aki gyermekéből adódóan egyébként is stigmatizált helyzetben éli az életét nem nagyon szereti ,ha az ő gyerekét egy ilyen jelzővel illetik. Az pedig,h magának egyből csupán egyfajta lehetőség jutott eszébe az óvodai csoportok homogenitása illetve heterogenitása tekintetében szintén nem az én szakmai illetve lelki szegénységem. A tanács amit adtam pedig még mindig több volt ,mint amit az összes többi, hiszen az elkövetkezendő több,mint 40 éves (nyilván felfelé ívelő) karrierjében nem kérdezhet meg mindig mindent egy ilyen oldalon.Valamint elég nagy tudatlanságra vall az ,ha valaki kevesebb segítségnek veszi azt ,ha a segítő egy módszert nem pedig egy kész sablont ad a kezébe. El kell ,h áruljam Önnek,ha eddig még nem jött rá a munkahelyén,de a gyerekek gyakran eltérnek a sablontól. Nos ha nekem helyesírási ,illetve fogalmazási problémáim vannak akkor ez esetben Önnek szövegértési. Amit mélységesen sajnálok, hisz ,amennyiben Ön nem magyartanár nagyobb szükségét kéne éreznie ennek a képességnek. A tudásom maximumáról Önnek ,mint látom halvány fogalma sincs, de ez nem is baj, ezért nevelem én azt a gyermeket akire Ön rá se bír nézni, nemhogy megbirkózni vele. Na de üsse kavics , felvilágosítom Önt is szívesen pár dologról, a tiszta csoport, illetve a felsorolt szavak nem a világ elöl elzárt kifejezések, pláne ha szakmai témában kérdez az ember. A tudás maximumát képtelenség érdemben nyújtani egy ilyen kérdés mellett, mivel az én tudásom nem kizárólag az életkor szerinti differenciálásról szól.

A stílus ,mint olyan valóban sértő, mint ahogy az is ,h pedagógusnak nevezi magát az aki szintén sértő kifejezést használ, ráadásul egy segítségkérésnél, mivel ,mint látjuk a szakmájában sem valami kiemelkedő sem a hölgy, sem ahogy látom Ön. A jobb érthetőség kedvéért hagy illusztráljam ezt egy példával: Nem kérdezünk meg egy afro-amerikai férfit úgy,hogy " Nigger mennyi az idő a lopott órádon" ,mivel sértő. Nos ez a mondat kb így hangzott szakmai fülnek, illetve szemnek.

Pontosan az oldal pongyolasága az ami megengedi az itt használt helyesírást, illetve stílus elemeket, ezt igen, a butaságot nem. Az ,hogy Önben ez keltett felháborodást a beszélgetésből és nem annak tartalma, elsősorban magát kevésbé engem minősít. Az,hogy a szövegből csupán ránézésre tudta megmondani,hogy miről szól (mivel válaszából tisztán kiderül,hogy el nem olvasta , meg nem értette, csak mechanikusan kijavította) szintén a már előbb említett kategóriába tartozik. A továbbiakban Önnek is és a kedves kérdezőnek is jó felkészülést és lelkes tanulást kívánok ,hogy ne legyen szégyen a mi szakmánknak sem ,hogy közös az Önökével.

2009. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

14.36! Csak sajnálni tudom magát, mert ön lelki sérült. Zavaros eszmefuttatásának tüzetesebb olvasásával nem pocsékolom az időmet. Ön úgy tűnik, unatkozik, javaslom, ennél az oldalnál igényesebb szakmai anyagok olvasásával töltse szabadidejét.

Nyilvánvaló, hogy ezt a mérhetetlen arroganciát, pökhendiséget, agressziót az ön önértékelési zavara miatti frusztrációja váltja ki. EGY EGÉSZSÉGES LELKŰ EMBER UGyANIS NEM ALÁZ, NEM SÉRTEGET VALAKIT, AKI NEKI NEM ÁRTOTT. Ezt persze az ön anyukájának kellett volna megtanítania önnek, és nem nekem. Egy dologra reagálok kiragadva: honnan MERÉSZELTE nemhogy feltételezni, hanem egyenesen állítani, hogy van olyan gyerek, akire én rá se merek nézni? Ha van olyan ember, akire én nem kívánok ránézni, az biztos nem egy gyerek, hanem maga. B variáció, és valójában ez lenne a szerencsésebb eset, hogy maga csak szórakozásképpen provokál, és röhög a markába.

Ha viszontválaszára én már nem reagálok, az nem azért lesz, mert annak tartalmával mélyégesen egyetértek, és a föld alá süllyedek szégyenemben, hanem azért, mert nem fogom elolvasni, az életemből maga több időt nem érdemel, ami az erkölcsi kötelességem volt, azt már meegtettem.

Viszont egy kérésem van: ha urasága szentül meg van győződve róla, hogy amit írt, az helyénvaló és vállalható, akkor adja meg akár nyilvánosan, akár e-mailben nevét és munkahelyét, mert én ezt a levelezést munkahelyi feljebbvalójának elküldöm. Önnek ebből ugyebár semmilyen vesztenivalója nem lehet, hiszen tökéletesen bizonyítja a gyógypedagógusi-pszichológusi munkára való alkalmasságát, tehát mért is ne? De biztos vagyok benne, hogy ön ezt nem meri megtenni. Hogy milyen gyávaságot leplező kifogással utasítja majd ezt el, azt én viszont olvasás híján már nem fogom megtudni.

2009. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem meglepő módon az a kért adatokat természetesen megkapta a hölgy ám nem itt,hanem privát üzenet formájában. Valamint arra kértem engedje meg nekem,hogy az általam tanított leendő pedagógusokkal megismertessem a későbbiekben ezt a beszélgetést. Nagyon tanulságos lenne abból a szempontból ,hogy tudják milyen felkészültséget és hozzáállást várjanak a leendő óvodapedagógusoktól.

Mint ahogy a hölgynek is, az olvasóknak is javaslom tudásuk gyarapítását , és mindezekhez sok sikert kívánok.

2009. júl. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*-az
2009. júl. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A hozzájárulást természetesen megadom. Egy rövidke üzenetben mindenesetre még tájékoztasson arról, hogy miért is sértő a tiszta csoport kifejezés, mert erre az én háromdiplomás, ön által hülyének titulált agyammal mind a mai napig nem tudtam rájönni. E-mail üzenetéről annyit, hogy példának szánja a leendő óvónőknek, hogy "miként vélekednek a pályakezdők az önök által tanított gyerekekről", akárhogy nézem, a kérdező egyetlen egy szóban sem vélekedett sehogy a gyerekekről, két szó merült fel: vegyes csoport illetve tiszta, értsd homogén csoport. Ezek közül melyik a negatív értékítélet? A továbbiakban ezen a fórumon én sem kívánok vitát folytatni.

A kérdező óvónőt kérem, konkretizálja, mit értett vegyes csoporton: életkor (én erre tippelek), cigány-nem cigány, sérült-nem sérült vagy mi szerint?

2009. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!