Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit emelnek a ponthatárokon?

Mennyit emelnek a ponthatárokon?

Figyelt kérdés
Mondjuk,ha most 350 akkor jövőre mennyi? Igazából az érdekel, hogy szoktak-e emelni? Főként a költséges vagy a levelezős érdekel:) Köszi
2012. júl. 25. 20:50
1 2
 1/12 reptoid ***** válasza:

Öregedj még pár évet, majd ha odajutsz ráérsz rajta gondolkodni.

Ha tényleg nagyon érdekel, akkor pedig felvi.hu. Ezen az oldalon mindent megtalálsz.

2012. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Olvasd már el a ponthatárok születéséről szóló kérdéseket vagy hivatalos tájékoztatókat, mert ez már büntetendő, h mennyi agyalágyult van ezen az oldalon.
2012. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Néha érdemes kicsit önállóan érdeklődni egy-egy dologról, mielőtt valami baromságot kérdezel. Megspórolod azt, hogy páran megkérdőjelezzék a szellemi képességeidet.

A ponthatárokat senki sem emeli. Nem ül az oktatási államtitkárságon sok ősz hajú, szemüveges professzor, államtitkár és egyéb okos ember, aki gondterhelten néz a főiskolák, egyetemek szakjainak listájára és tippelgetnek, mennyi legyen a pontszám. Az egyetemek sem játszanak ilyet: ott sincsenek nagyon bölcs emberek, akik úgy állítják be a pontszámokat, hogy "ne legyen má' alacsony, mer' hol a presztízs?" és "azér' ennyire magas se legyen má' Miskám, mer' senkit sem tudunk felvenni!".

Nem, nincs ilyen, soha nem is volt, még akkor sem, ha ismerősöd haverja hallott valakiről, aki látta azt, akinek mesélték. A főiskolák, egyetemek nem szólnak bele a ponthatár kialakításába és fentről sem "szólnak le", hogy azért az ELTE-BTK-n ne legyenek már minimumpontos szakok, mer' az milyen már.

A ponthatárok egyszerűen alakulnak ki. A vonalhúzás napján egy számítógépes algoritmus az OH-nál sorba rendezi a jelentkezőket képzési helyek szerint. Vagyis minden egyes szaknál feláll egy sorrend, ahol az oda jelentkezők (akár első, akár további helyeken jelentkeztek) pontszám szerint csökkenő sorba vannak rendezve. Ez után az algoritmus elkezd mindenkit bepakolászni valahová. Szépen feltöltik a helyeket, mindenhová bekerül az első X ember és mindenki a lehető legelőrébb sorolt szakra veszik fel. Mikor mindenkinek megvan a helye és az induló szakok létszámkereteit is feltöltötték, akkor az algoritmus mindenütt megnézi a legutolsó bekerült ember pontszámát. Ez lesz a ponthatár: akinek ennyi vagy ennél több van, az került be.

És ebbe senki nem nyúl bele. Nem szívatják a felvételizőket egekig emelt ponthatárral, nincs rendszeres emelés, nincs olyan, hogy "mennyit szoktak emelni", nincs kikönyörgött minimumpontos szak, ahová fel tudnak venni több száz embert. Egyszerű szabályok vannak és áttételesen maguk a jelentkezők alakítják a ponthatárokat. Ha sokan jelentkeznek egy helyre magas pontszámmal, akkor magas lesz a ponthatár is. Ha meg mindenféle link, alig tanuló emberkék céloznak meg egy szakot és alig van meg a minimális létszám, akkor alacsony ponthatárt produkálnak.

2012. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csodálatra méltó türelmed van:D
2012. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Először is, nem vettek fel idén a Semmelweis Fogorvostudományi Karára!! 400 pontom volt,a költségesen meg 410! Ezt az egyet jelöltem meg +államiba is,de az egyértelmű,hogy nem mert már a költséges is kiesett!! Bocsánat hogy aggódok magamért,hogy mit csinálok egy évig,10pont miatt!!! Köszi a fáradtságot!
2012. júl. 25. 21:08
 6/12 anonim ***** válasza:
10 pont az sok. Az meg elég gáz, hogy most felvételiztél, de még mindig nem tudod mi alapján születnek a ponthatárok... Jobb is, hogy nem kerültél be a felsőoktatásba.
2012. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ùgy gondolom,hogy nem azokat kellene megszólni akinek a tanulmányai jobbak. Felsőoktatásba jobb h nem kerültem be a 400 pontommal??? Aki 240el kerül be ember mondhatni h én a duplája vagyok!!! Annak kiváncsi vagyok mit mondasz!!??? Bocs h aggódok a jövőmért!! De nagy tanulság volt nekem ez az év, nem egy fogorvosit jelőlök......
2012. júl. 25. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne verd a segged 400 pontra, nekem 460 van :D 400 pont lóf@sz se kb. Ne pofázz a 240 pontosokról ha te se vagy valami sok. Olvasgass basszus, ez nem csetoldal, ahol felteszed a kérdéseid, ráadásul ha ennyire nem vagy önálló, semmi keresnivalód a sotén :D
2012. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a pontszámok határozzák meg az ember értékét, kedves kérdező. Nekem 280 darab tanulmányi pontom van, de mivel másban vagyok tehetséges zenei szakra vettek fel. Szóval ne szólj le senkit akinek kevés a tanulmányi pontja. Ja és 399 pontom lett gyakorlati vizsgán, ami majdnem olyan jó, mint a te 400 pontocskád tanulmányi pontokból.
2012. júl. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
gyökér vagy :D szerintem is jobb, hogy nem kerültél be sehova ilyen gondolkodás móddal.
2012. júl. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!