Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szégyellni való hogy gagyi...

Szégyellni való hogy gagyi iskolába jártam?

Figyelt kérdés
Megbeszéltem egy találkozót az egyik távoli rokonunkkal, akivel már vagy 10 éve nem találkoztam, ő orvos. 2 évvel fiatalabb a lánya mint én. Szóba került hogy milyen sulit végeztem stb és hát konkrétan abba a közgazdasági suliba jártam ami elég rossz hírű, csak azért jöttem ide mert 20 percnyire volt. Nem tanultam semmit, 2-3as lett az érettségim. Majd elmentem egy 2 éves OKJ-ra, amivel kitörölhetem, most munkanélküli vagyok. Az ő lánya meg közgazdásznak tanul, 3 nyelven beszél, dolgozik mindig valamit. Hogy szépítsem a helyzetem?
2012. júl. 25. 20:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
sehogy...nem tartozol neki elszámolnivalóval
2012. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Sehogy,mérhetetlenül lusta vagy.Becsapni sokáig nem tudod és nem is érdemes.Vállald fel,hogy semmirekellő vagy és kész.
2012. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A gagyi iskola nem szégyellni való. az viszont az, hogy ilyen lusta disznó vagy.
2012. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell szégyenkezned. 14 évesen, mikor sulit választottatok, akkor még gyerek voltál, azelőtt meg még inkább, tehát nem a te hibád volt ált. suliban, ha esetleg akkor sem tanultál olyan jól. Mert vannak olyan emberek, akik kényelmesnek, ha úgy tetszik, lustának születnek, ilyenkor a szülői nevelésen múlik, szorgalmasabb lesz-e az illető, vagy sem. Ha nem figyeltek rád oda a szüleid ebből a szempontból, talán példát sem mutattak, akkor nem csoda, hogy nem lettél ambiciózusabb. Ha meg az ember bekerül egy gyengébb iskolába, ahol a többiek sem tanulnak valami jól, pláne nincs semmi motiváció. Az lenne a meglepő, ha abban a suliban jó tanuló lettél volna.
2012. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kell szégyellned. Az a fontos amit te magadtól értél el. Még akár tovább is tanulhatsz.
2012. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát na igen, nem volt sok motivációm.

Anyukámnak csak 8 általánosa volt, apumnak mondjuk érettségije volt meg egy 2 éves technikuma (víz, gáz fűtésszerelő meg kisebb gépeket javított ilyesmi) ő mondjuk jól tanult, csak négyesei-ötösei voltak. De amúgy általánosban még viszonylag jól tanultam, középsuliban lett rosszabb az átlagom. De őszintén szólva egyáltalán nem érdekelt a tanulás így visszagondolva. Egy kínszenvedés volt az a 4 + 2 év tanulás. Mondjuk nem tartom magam hülyének, csak nem érdekeltek a jogi dolgok, a számolgatások és hasonlók.


Na igen tanulhatnék még, de annyira rossz lett az érettségim hogy nem vennének fel sztem sehova. Esetleg úgy ha kicsengetek egy halom pénzt. Meg amúgyis: nincs semmi ami érdekelne. Ugye elment 6 évem a közgazdasági dolgok tanulására, ezzel max olyan munkát találnék amit nem szeretek. Szívesen foglalkoznék gyerekekkel mint óvónő, védőnő, csecsemőgondozó stb. de az megint több év tanulás, és mi van ha az sem jön be...Meg csomóan próbálnak erről lebeszélni.

2012. júl. 25. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:

DE-GYFK A-N-Á csecsemő- és kisgyermeknevelő 304

DE-GYFK A-N-K csecsemő- és kisgyermeknevelő 240

DE-GYFK A-N-Á óvodapedagógus 303

DE-GYFK A-N-K óvodapedagógus 240


DE-GYFK F-N-Á csecsemő- és

gyermeknevelő-gondozó 336

DE-GYFK F-N-Á ifjúságsegítő 432


DE-GYFK A-L-Á csecsemő- és kisgyermeknevelő 398

DE-GYFK A-L-K csecsemő- és kisgyermeknevelő 240



Nem olyan magasak a ponthatárok simán képes vagy elvégezni bármelyiket ha ehhez van kedved!Ne érezd magad rosszul csak mert annak a csajnak közgáz diplomája van meg beszél 3 nyelven..úgy könnyű ha az apja orvos..

2012. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen amit bemásoltál.


De most gyorsan kiszámoltam hogy hány pontom lenne, és hát elég ramaty a helyzetem...210 pont. Tuti újra kellene érettségiznem. Na de mindegy, egyelőre nem tanulok úgysem. Ez csak ilyen "titkos terv".

2012. júl. 25. 22:01
 9/12 anonim ***** válasza:
ne is tanulj. a végén még ember lenne belőled.. és igen, szégyelld is magad, mert fullgáz az élethez való hozzáállásod.
2012. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Biztos jól számoltál.

[link]

2012. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!