Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szakfordítással vagy...

Dekle kérdése:

Ha szakfordítással vagy tolmácsolással szeretnék majd foglalkozni, akkor mindenképpen el kell végeznem mesterképzésen a fordító/tolmács szakot, vagy anélkül is van esélyem hogy munkát találjak?

Figyelt kérdés

Elég-e ha mondjuk csak egy nyelvszakos BA-t végzek el szakfordítói szakiránnyal, vagy felsőfokú nyelvtudásom van egy (vagy több) nyelvből? A tudás vagy a végzettség számít inkább?

Középiskolás vagyok, és szeretnék fordító lenni, de nem tudom hogy igazából ez hogy működik. Angolból felsőfokú, németből középfokú nyelvvizsgám van, szóval az alap meglenne hozzá.



2012. júl. 30. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Tanulj még mellé valamilyen "ritkább" nyelvet is, ezeket mindenki beszéli, nehezebb lesz munkát találni. Egyébként sokan tolmácsolnak MA vagy más plusz képzés nélkül is.
2012. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
84%

A fordítói igazolványt csak MA-n lehet megszerezni. Ha megnézed mondjuk a fordítóirodák oldalait, mindenütt írják h diploma ÉS igazolvány megléte kell ahhoz, hogy felvegyenek oda dolgozni. Ne feledd: ez Magyarország, tehát a papíroknak (sajnos) nagy jelentősége van.


Az előző válaszolóval egyetértek abban, hogy érdemesebb a ritkább nyelvekre rágyúrni, mert angolul és németül nagyon sokan tudnak (bár az is tény, hogy tolmácsszinten nem sokan tudnak).

2013. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Igen, valóban így lehet, hogy kérik az MA-s papírt (bár nem néztem utána, de elhiszem), ennek ellenére én tolmácsoltam már hivatalosan mezőgazdasági cégnek. (Csak BA-m van) Azt kell, hogy mondjam, szerencse is kell hozzá, hogy MA nélkül fordíts, talán a tolmácsolásra nagyobb esély van kisebb cégeknél. Persze, EU-s megbeszéléseken, üzleti tárgyalásokon szerintem nem dolgozhatsz MA nélkül, max. ha többéves tapasztalatod és referenciáid vannak.
2013. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!