Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg lenézendő, hogy csak...

Tényleg lenézendő, hogy csak egy sima tolmács/fordító és egy nyelvtanári diplomám lesz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nénikémtől már nem egyszer megkaptam, hogy ő nem tanult ennyit, pedig orvosira járt, meg ilyenek. Egyszerűen folyton lenéz, mert ő orvos, az egyik fia állatorvos, a másik pedig mérnökinformatikus. De főleg rajta van a hangsúly. Ma leszúrt, hogy hogy lehetek beteg, ha hetek óta kint se voltam. Én meg félig viccből azt mondtam, hogy hát csodálkoztam volna, ha nem betegedtem volna bele a mostani vizsgaidőszakomba. Erre ő gúnyosan felnevetett, hogy ő orvosira járt, és egy vizsgaidőszakban sem volt beteg.

Ez olyan rosszul esett. A szakommal az a bajom, hogy egyáltalán nem vagyok humán-beállítottságú, így szörnyen nehezemre esik nyelvészetet tanulni, és műveket elemezni. Csak épp nagy álmom, hogy nyelvvel foglalkozzak. Eddig elvoltam valahogy, de a mostani vizsgaidőszak elég szörnyű volt. Volt például olyan vizsgám, ahol ugyanaz volt a feladatsor az első vizsgán is, mint az uv-n. Elsőn meghúztak, uv-n se voltam okosabb, mint első alkalommal, így ugyanazokat a válaszokat adtam, mint előzőleg, és láss csodát, az 4 lett -.- Szóval igazából idén 3 olyan tárgyam is volt, amiből ha megszakad is az ember, akkor is azon múlik a jegye, hogy tetszik e a tanárnak a neve, vagy sem. És mivel én szörnyen becsületes és hülye vagyok, ezért ezerrel tanultam ezekre a vizsgákra, hogy legalább én tudjam, hogy tudom 100%ra.

NA mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy ez a félév eleve elkeserített kicsit, erre jön ezzel a beszólással. Ugyanakkor végül nekem 2 diplomám lesz. Igaz, hogy büfészak mindkettő, de akkor is 2-t csinálok egyszerre.

Lettem volna orvos is, minden álmom az volt, hogy plasztikai sebész legyek, aztán erről letettem, mikor szembesítettek azzal, hogy ilyen remegő kézzel, ami nekem van, sose leszek sebész. A többi orvosi pálya meg nem tetszik. Ezen kívül lettem volna pszichológus is, de ő azt mondta, hogy az hülyeség, azzal nem lehet megélni. Így végül maradt ez a két szak. De nem tudom mért kell lenézni. Ez ma annyira rosszul esett. Mégis mivel bizonyítsak neki? És nem ez volt az első eset, hogy megjegyzést tett arra, hogy én többet piszmogok a két büfészakommal, mint ő az orvosival.

Kérlek mondjátok meg, komolyan annyira lenézendő? Tudom, hogy az orvosok többet tanulnak meg ilyesmi, de ettől komolyan sz@rember vagyok? Mindig ő a jó, az isten, én meg a lába nyomába se érhetek. ÉS nem csak ilyen téren.

Tudom, hogy nem igazán illik ebbe a témakörbe, de itt kapom a legtöbb értelmes választ.

Bocsi, hogy hosszú lett, de jól esett kiírni magamból.


2011. febr. 1. 21:46
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Komolyan az is megfordult a fejemben, hogy itt hagyom ezt az egészet, elmegyek orvosira, és ő fizeti a tandíjamat (van rá pénz). Valami háziorvos, vagy ilyesmi csak lehetek, egy vénát már csak eltalálok kicsit remegő kézzel...
2011. febr. 1. 21:51
 2/25 anonim ***** válasza:
61%

bölcsészen belül ez az egyetlen aminek van értelme...


nálunk a cégnél az összes logizstikus nyelvtanár végzettségű,és egy se keres netto 300alatt,plussz cégesmobil,cégeskocsi,ingyen utazgatás 1-2 órás melóért külföldre (ahol 2x annyit kap napidijba)

2011. febr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Hát szerintem egyik sem büfészak. Büszke lehetsz magadra, hogy egyszerre két diplomát is szerzel. Ne törődj a nénéd piszkálódásával, csak az a fontos, hogy te magad tisztában legyél a saját elért eredményeiddel, értékeiddel. Jó tanulást!
2011. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem légy büszke magadra

Továbbá ha nagyon bunkó akarok lenni, akkor azt mondanám neki, hogy bocsáss meg Kedves, de tudsz te külföldön elhelyezkedni? Hány nyelven beszélsz?

2011. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Járj orvosira, húzd le 12millióra, kb annyi lesz a tandíj.
2011. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy sose voltam tisztában az értékeimmel, kisebbségi komplexusom van, és mily meglepő, a nénikém miatt...

Amúgy 3,5 nyelven beszélek. Az egyiken csak értek, azért 3,5. De nem értem a kérdésedet, hogy tudok e elhelyezkedni külföldön.

2011. febr. 1. 21:57
 7/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy annyi a tandíj, de én azt nem akarom, akkor egész életemben még inkább bennem lesz, hogy már az orvosi is megvan, csak egy karnyújtásnyira lenne a sebészet, de nem lehetek az. Ugyanakkor életem végéig valami sima orvosként dolgozhatnék, amit sose akartam...
2011. febr. 1. 21:58
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem neked lett címezve, hanem a nénikédnek! :) Aki beszól neked... simán visszaszólhatnál :)
2011. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ja, értem, köszi :) Na igen, ő csak magyarul beszél. Meg még talán tud 10ig számolni oroszul...
2011. febr. 1. 22:00
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rendes gyerek lehetsz, hogy a nénikéd véleményét ennyire fontosnak tartod. Nyílván te is tudod, hogy amit tanulsz, és a diploma, amit szerezni fogsz, nagyon jó, nagytudású és tekintélyes emberré tehet. De nem ez a lényeg. Számos embert ismerek, nem ilyen magas végzettséggel, akiket mégis sokra becsülhetek. A hiba a nénikében van. Azokat, amiket leírtál, hogy ő mond, én hőzöngésnek szoktam nevezni. Valószínüleg nem kap a környezetétől annyi elismerést, amennyire vágyik, vagy valami más lelki hiánybetegsége van, és ezt szeretné pótolni azáltal, hogy leszól téged. Tehát vígasztald meg, mondjál egy -két elismerő szót, amivel megörvendeztetheted, de magadban tudjad, hogy ez csak egy kedvesség részedről, semmi komoly értelme nincs. Nem szabad egy ilyen versengésbe belemenni, hogy kinek van különb diplomája, melyik ér többet, stb. Ez butaság. Mégpedig diplomás emberhez méltatlan butaság. Nehogy te is ebbe a hibába essél. Nem szabad a hasonlítgatásba belemenni.
2011. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!