Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most ez szerintetek korrekt...

Most ez szerintetek korrekt volt? Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem egy iskolába, érettségi utáni szakközépiskolába, hogy szakmát tanuljak, ahová sikeresen felvételt is nyertem. Ezt már április végén, május elején tudtam, hogy felvettek, így nem is jelentkeztem máshová. Azóta többször is voltam a kérdéses iskolában, mert voltak elintézendő dolgok, etc. Tegnap kaptam egy levelet az iskolától, hogy ne haragudjak, de megszűnik szeptembertől az iskola, így nem tudok tanulni. Nem hiszem el, hogy nem tudták ezt májusban, vagy legalább 3 hete, amikor bent voltam ügyeket intézni. Most már esélyét sem látom, hogy ilyenkor felvennének valahová!! :( Novemberben töltöm a 22-t, tehát utolsó esélyem ingyen tanulni, mert nappali képzésbe már csak idén férnék bele. Fizetősre pedig nincs pénzem. Logisztikára szerettem volna menni, de most már így fogalmam sincs, hogy mihez kezdhetnék, diákmunkát sem tudok vállalni, mivel így megszűnik a diákviszonyom....elkeseredtem :(
2012. júl. 31. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Jövőre jelentkezhetsz egyetemre. Vagy keres most más okj szakot.
2012. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is tudok egy szept-től megszűnő iskoláról, hidd el, nem tudták korábban. Sajnos a gazdsasági-politikai környezet olyan irányban változott, hogy nem volt kiút.

Ettől neked persze nem lesz jobb, sajnálom, hogy így jártál. Én azt javaslom, hogy ne add fel, kezdj el telefonálgatni iskolákba, nem szoktak telítve lenni a szakok, valahol biztosan tudnak még egy helyet szorítani, ha elmondod, hogy jártál.


De ugye azt tudod, hogy az OKJ 22 éves korig ingyenes, nem akkor, ha 22 alatt elkezded? Magyarul: 1 félév lenne ingyenes. A többiért fizetned kell.

2012. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menny jövőre egyetemi felsőfokú szakképzésre. Több értelme lenne. Államira is mehetsz, és még ösztöndíjat is lehet.
2012. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul jött ez ki neked, megértem, ha dühös vagy, de a jelen helyzetben, pl. az új közoktatási törvény miatt is, meg gazdaságilag is sok iskola került lehetetlen helyzetbe. Hidd el, nem azért csinálták ezt, hogy veled kiszúrjanak, nekik épp ekkora érvágás, hogy megszűnik egy csomó ember munkahelye.
2012. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom, megértem őket is, és sajnálom őket is, hogy a munkahelyük megszűnik, na de nekem így sosem lesz munkahelyem, mert érettségivel és egy nyelvvizsgával már nem lehet elhelyezkedni :( Nagyon készültem a sulira, már alig vártam, hogy végre mehessek, és most itt állok, és nem tudom mit tehetnék. Megértem, hogy nem az ő hibájuk, de nekem ez nagy érvágás most. Legalább valami mentőöv, vagy valami más alternatíva lett volna a jelentkezett, és felvett diákok más iskolában való elhelyezésére.
2012. júl. 31. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom, hogy hova valósi vagy, de az UGSZI logisztikája nagyon ott van. Ha távol lenne akkor ott a koli (tavaly kaptak új bútorokat).


[link]

2012. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kereshetsz még másik iskolát. Nemrég voltak felsőoktatási ponthatárok, ilyenkor szoktak még szakközépiskolákba is jelentkezni azok, akik most tudták meg, hogy nem vették fel őket. Szóval fel a fejjel, szakközepekben is van "pótfelvételi"! (Tapasztalat, én tavaly ilyenkor kezdtem el keresni valamit és felvettek minden probléma nélkül.)
2012. júl. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!