Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom, hogy mit...

Miért nem tudom, hogy mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mit szeretnék csinálni/dolgozni, pedig már egyetemen tanulok. Néha úgy érzem, teljesen belefáradtam az egész tanulásba, keresésbe, mindenbe. Pedig nagy álmokkal indultam, de annyi minden elveszi a kedvemet. A sikertelen vizsgák, az, hogy tudom, hogy vannak sokkal jobbak nálam. Úgy érzem kevés az időm és nem akarom elpazarolni. Nem tudom, hogy ott hagyjam-e az egyetemet és inkább keressek állást, vagy csináljam meg és tanuljak valami mást.. de igazából azt sem tudom, hogy mit tanulok szívesen... Talán semmit. Azt sem tudom mihez értek.

Valaki hasonló helyzetben?


2012. jún. 5. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Voltam. Érdekel amit tanulsz? Ide szerettél volna jönni? Én a 2. évben voltam így és most, hogy lassan már befejezem a bsc-t. Én egy tisztább pillanatomban leültem és elterveztem hogy mindenképpen befejezem,mert tudom hogy ez érdekel még ha most nem is úgy állok hozzá. Most az msc vagy munka kérdés van de ezt majd a sors eldönti szerintem:) Vizsgaidőszakban bennem is volt hogy megfordult hogy ott hagyom mert szar meg rossz. De mindig kikecmeregtem belőle. Aki nem büfé szakos azt próbára teszi a dolog. Hanyad éves vagy? (esetleg milyen szakos ha publikus, de csak ha az)
2012. jún. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia. Ami azt illeti mostanság nekem is ezen forog az agyam... olyan sok mindenhez lenne kedvem, de nem tudom, hogy melyiket csinálnám egész életemben. Meg ha ezt meg is találnám, akkor is ott van a környezet és az emberiség változása, ami nem egy jó irányt vett az utóbbi időben. Jelenleg a kereskedelemben dolgozom, amúgy művész lennék eredetileg... a jelenlegit csinálom, de rabszolgaság, az eredeti hivatásomat meg sajnos nincs sok időm gyakorolni... meg sajna pénzem se. A mai magyar társadalmi helyzetben nem igazán tudja az ember, hogy mihez is kezdene. Azt tudom, hogy szeretek emberekkel foglalkozni és azt már megtanultam, hogy bármit is csináljak, ha örömmel teszem, akkor az csak jó... és eddig ez bejött. Dolgoztam már egy-két helyen fiatal korom ellenére és mind különbözőek voltak, de azt hiszem eddig mindet élveztem is. Csak felfogás kérdése... persze az embernek voltak/vannak álmai, hogy mi szeretne lenni. Én már tudom, hogy ha lenne lehetőségem akkor olyan hivatást választanék magamnak aminek van értelme. Amivel megmenthetném a bolygót és a rajta lévő élővilágot... tudom az egész világot nem tudom megváltoztatni, de ha egy szeletkéjét sikerülne, akkor már megérte itt élnem! De ha úgy élem le az életem, hogy boldog vagyok valakivel az oldalalmon bármit is csináljak, akkor is megpróbálnék a legjobb ember lenni és nyugodt szívvel élni!


25/F

2012. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hasonló helyzetben voltam, mint te. Sok minden érdekelt közepesen, de semmi sem érdekelt igazán mélyen és kitartóan. Főiskolára nem mentem, dolgozni kezdtem, és azonnal láttam, hogy ennyi pénzből nem lehet élni.

Nem is éltem, de az egóm nagyon hajtott, nagyon megalázó volt, hogy nem keresek annyit, mint mások, és karriert sem tudok építeni. Szintén megalázó volt, hogy egy idő múlva rájöttem, a nőket is kizárólag e külső tényezők érdeklik.

Most, hogy eltelt a fél életem, már megvan, mi az én terepem, viszont már túl késő. Építem az életem, de túl késő. A legjobb éveim elb*szódtak.


Próbálj meg találni valamit, amiben a szokottnál több sikerélményed volt, általában másokat is ez orientál egy terület felé. Ezért van, hogy sokan a szüleik pályáján haladnak.

2012. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Első éves vagyok, biológián.
2012. jún. 6. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!