Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen levelezőre...

Ha egyetemen levelezőre jelentkezem, ugyanolyan "értékű" diákigazolványt kapok, mint egy nappalis? És ezzel lehet diákmunkát is vállalni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 31. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az levelezős jelzésű lesz. És sajnos diákmunkát sem lehet vele vállalni.
2012. júl. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És diákjegyet a buszon, vonaton is csak a suli lakhely távra lehet venni.
2012. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És legalább diákbérlet váltható vele? :/
2012. júl. 31. 14:51
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen suli és a lakhely között lehet venni diák jegyet. De az otthon és a bolt között már nem.
2012. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Tanulóbérletre nem vagy jogosult levelezős diákkal még az iskola és a lakóhely viszonylatában sem.

Sajnos ez a helyzet, pedig a diákbérlet lenne a legjobb, az 90%-os kedvezményt ad, szemben a jeggyel, ami csak 50%-os, plusz lehet mindig kiváltani...

2012. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamelyik oldalon találtam, olyat, is hogy igazolás is kell, hogy én oda járok ahova. Szóval ameddig nincs meg ez akkor addig ugyanúgy fizethetek teljes áron? (Vagy ameddig el nem készül a diákigazolvány)
2012. júl. 31. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:
nem ugyanolyat kapsz és nem végezhetsz vele diákmelót.
2012. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én valahol azt olvastam,hogy lehet olyan diákközvetítő cég is,aki levelezőssel is ad diákmunkát.Tehát,hogy "általában" nappalisokat közvetítenek.De ez nem kizárólagos.

Én épp ez után kutatok most.Hátha találok egy ilyen diálszövetkezetet...

2012. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Schönherz Isk. válasza:

"Az iskolaszövetkezet és tagja közötti munkaviszony különös szabályai


223. § (1) Az iskolaszövetkezet (munkáltató) és a nappali tagozatos tanuló, hallgató tagja (munkavállaló) között harmadik személy (a szolgáltatás fogadója) részére nyújtott szolgáltatás teljesítése érdekében munkaviszony határozott időre létesíthető."


"Az iskolaszövetkezet tagjai nappali tagozatos tanulók vagy hallgatók lehetnek, mert az ő szövetkezeti tagsági jogviszonyuk nem keletkeztet társadalombiztosítási jogviszonyt."

2012. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!