Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérem, valaki világosítson...

Kérem, valaki világosítson fel, hogy is van a ez az egész minor-major dolog, két nyelvi szakot szeretnék felvenni, fogalmam sincs, hogy ez mivel is jár, hogy kell megigényelni, melyik félévben kell megigényelni, stb?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de tényleg semmit sem tudok ezekről.
2012. júl. 31. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az a major amire felvételt nyertél. A minort a tanulmányai közbe választod. Gondolom majd a titkárnők felteszik a szakodra a minor választási lapot és ott minden benne van.
2012. júl. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

felvételizel az egyik nyelvszakra. majd a második félév végén a tanári szakirányt választod és ott megjelölöd minor szaknak a másik nyelvet. ennyi.

a tanári szakiránytól nem kell megijedni, attól még nem leszel tanár csak így kapsz minor szakot. de ha továbbtanulnál tanári Msc-re, akkor azt a két tárgyat taníthatnád.

2012. aug. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: bocsi azt nem írtam, hogy így 120 kreditnyit fogsz tanulni az eredeti szakodból, 50 kreditnyit a minorból és 10 kreditnyi választott. elvileg azt a 10 kreditet ilyen pedagógiai és pszichológiai tárgyakra kellene fordítani, de ha úgyse akarsz tanár lenni, akkor bármi más szabadon választhatóval helyettesítheted. én is így csinálom.
2012. aug. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2. válaszoló, meg tudnád mondani, hogy milyen más szakirányokat lehet még választani amúgy?
2012. aug. 2. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!