Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövöre szeretnék újra érettség...

Makor kérdése:

Jövöre szeretnék újra érettségizni 2 tantárgyból. Angolt emelten németet közepen (ebböl nem raktam idén érettségit). Hogy zajlik a jelentkezés? Hol tudok érettségizni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 23:36
 1/3 reptoid ***** válasza:

Gondolom, van már bizid.


Vagy bemész a volt sulidba (vagy egy általad választott szimpatikusba) és megkérdezed, hogy fogadnak-e. Ha igen, akkor kitöltöd a jelentkezési lapot, befizeted az árát és majd kapod a levelet, hogy hová kell menned.

Ha nem fogadnak, vagy nem akarsz sulit keresgélni, akkor bemehetsz a területileg illetékes kormányhivatalba, ahol az oktatási főosztályon is jelentkezhetsz. Ebben az esetben ők szervezik meg az érettségit, ők választják ki a középiskolát is.


Az őszire szeptember 5-ig lehet jelentkezni, a tavaszira meg február közepéig.


[link]

2012. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát ha a többi érettségivel még nem vagy meg, akkor úgyis kapsz jelentkezőpapírt, oda beírod, hogy német, középszint, meg angol emelt szint. Az emeltnél van egy kis bonyodalom, azt kérdezd meg a titkárságon a suliban, hogy hogyan kell beírni. Magát a vizsgát viszont másik intézményben kell majd tenni. Az előrehozott érettségis papírodat viszont be fogják kérni. Ha már leérettségiztél mindenből: ez esetben csak tippelni tudok. De szerintem bemész a volt sulidba és ugyanúgy csinálsz mindent, mint ahogy az előző esetnél leírtam. Ha angolból tavaly is emeltet tettél, akkor fizetned kell 5-10 ezer forintot, de ha szintemelőt teszel (tehát tavaly középből mentél), akkor csak jelentkezel emeltre, ingyen van. Még annyit hozzátennék, hogy németből csak akkor érettségizhetsz, ha minimum 2 évig tanultad középsuliban. Ha nem így van, akkor be kell menni valami oktatási intézménybe, ott el tudják rendezni, mert oszt. társam is úgy ment bioszból, hogy suliban csak 1 évig tanulta, mellette viszont órákat vett belőle. Bár lehet ezért is fizetni kell, ezt már nem tudom.
2012. júl. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. aug. 2. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!