Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincsen még OKJ-s végzettségem...

Nincsen még OKJ-s végzettségem. Ha párhuzamosan csinálok két képzést, akkor mindkettő ingyenes vagy az egyikért fizetnem kell?

Figyelt kérdés

Két külön iskolában van a képzés, az egyik a METÁ-ban a másik pedig a LIÁ-ban.

Mindkettő 1 éves. A METÁ-ban a képzést estin végezném el, ott nincs is lehetőség fizetőst csinálni, csak államilag támogatottat.

A LIÁ-ban pedig levelezőn szeretném, az ő oldalukon viszont nem találtam utalást arra, hogy akkor fizetnem kell-e ezért vagy ingyenes marad így is? Csak annyit írnak, hogy 23 év alatt ha nincsen OKJ-s végzettségem még, akkor ingyenes. De akkor is ingyenes, ha párhuzamosan csinálok egy másikat?

Köszönöm a válaszokat!



2012. aug. 1. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg ingyenes akkor mindkettő. Egyetemen is szoktak ilyenekkel játszani.

Csak egyszerre kell belőle vizsgázni, ha csúszol akkor már nem.

2012. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy csak az 1. szakma az ingyenes...
2012. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom hogy csak az 1. szakma az ingyenes..."


Igen de szoktak olyan csinálni, hogy pl; A és B szak.

A szakot elkezdi két év után megvan mindene de a szakdogáját nem adja le, így nem mehet vizsgázni A szakból. Közben B szakra felvételt nyer megcsinál ott is mindent 2 év alatt ekkor leadja A és B szakdolgozatát. Így már vizsgázhat mindkettőből. Így egyszerre vizsgázik kettőből. És egyszerre lesz két végzettsége ingyen. Max ha pár nap eltérés van a vizsgában, vagy ütközés esetén is csak a vizsga díjat kell kifizetnie. De ma már ezt nehezebb megoldani a hallgat szerződés miatt, mert egy 2 éves képzés 3,5 év után be kell fejezni vagy vissza kell fizetnie az államnak a képzését.

2012. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!