Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akinek van egy perce válaszolna?

Akinek van egy perce válaszolna?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy most készülök 12. osztályba, közgazdasági iskolába járok, viszont nem tudok dönteni, hova menjek tovább, és valljuk be, itt lenne az ideje.:)

Én eddig meg voltam győződve róla, hogy a jogász szakma nekem való, szín 5-ös vagyok általános iskolától kezdve történelemből, illetve magyarból is, viszont a matekom elég gyengécske (épphogy megvan a 4-esem, azért is imádkoznom kell). Így is megéri? Jogi karra kell matek? Nézegettem a felvi.hu-t de őszintén szólva, nem nagyon találtam utalást ilyesmire. Mindenképpen ilyen téren szeretnék elhelyezkedni, bár most találtam egy szakot, fogalmam sincs, mennyire jó, mit kell ott csinálni. Nemzetközi Gazdálkodás, olvastam kicsit róla, de nem tudom megítélni, mennyire keresett, illetve megéri-e egyáltalán ezt tanulni. Egy kicsit össze vagyok zavarodva, hova jelentkezzek, melyik a jobb, mi éri meg és mi nem. Akinek van valami tapasztalata, tanácsot adna nekem? Nagyon nagy szükségem van rá :)

Előre is köszönöm és bocsánat a terjedelem nagyságáért :)



2012. aug. 2. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a jogi karra nem kell matematika. :)Viszont a magyart és a történelmet igencsak nézik.
2012. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezzel megnyugtattál. Bár tudom, nem ártana abból is valami jó érettségit produkálni:) Köszönöm még egyszer.:)
2012. aug. 2. 15:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Jogra nem kell matematika, csak hatalmas segg - mármint rengeteget kell majd magolnod - ízetlen, fantáziátlan dolog, sok száraz szöveggel. Persze ott is vannak érdekes dolgok, de tanulórobot lesz belőled a jogi egyetem alatt.

A nemzetközi gazdálkodás (gondolom Corvin) elég felkapott szak, ott viszont lesz matekod bőven, és bekerülni sem a legegyszerűbb.

2012. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, akkor azt hiszem a jognál maradok. Azt hallottam, hogy a jogászokkal már Dunát lehet rekeszteni, ez igaz? Belőlük is sok van? Annyira kilátástalan a dolog..:)

A választ mégegyszer köszönöm :)

2012. aug. 2. 19:25
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első válaszoló vagyok :) Azért tudtam válaszolni mert a barátnőm pont jogász lett. Nos, ő pesten lakik és nem volt neki nehéz elhelyezkednie a diploma megszerzése után. Nem úgy mint nekem aki közgazdász lettem... :)

Szóval szerintem lesz állásod, emiatt nem kell aggódnod. És ha számít valamit neki már önálló lakása van, szóval a lóvé sem olyan rossz.

De a szenvedély miatt csináld, mert ha nem szeretsz valamit akkor nagyon nehéz megtanulnod.

2012. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ :) Igazából a fizetés miatt aggódom, mert szerintem kicsit fura, hogy valaki annyit tanul, ami nagyon fárasztó és megterhelő, és olyan keveset kap érte.:) Persze nem azt mondom, hogy fél milliót kapjak havonta, de azért ne minimálbért, mint a szüleim, tudom hogy nagyon nehéz belőle megélni, és a szüleimnek is sokat kell dolgoznia ahhoz, hogy viszonylag jó életünk legyen, és meglegyen mindenünk amire szükségünk van.

Én nagyon szeretnék jogot tanulni, mindig is érdekelt, például a római jogról szóló könyvet már elolvastam, és érdekesnek találtam, szóval szerintem a tanulással nem lesz akkora baj.:) Köszönöm szépen a választ még egyszer, és a bíztatást is :)

2012. aug. 2. 20:38
 7/12 anonim válasza:
Jogra járok, a harmadik évem kezdődne szeptemberben. 2 féléves volt a közgazdaságtan, amiben van matek, sikeresen végigcsináűltam, mind2X és elsőre! Nem kell félned, nem nagy szám! (Én 3 voltam matekból...)
2012. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Igazából a közgazdasági számításokkal nincs bajom, logikus az egész, inkább a kör egyenletével vagyok bajban meg az ilyesmikkel :) Könyvelés meg szja, áfatábla megy, csak nem tudok dönteni hogy végülis minek éri meg tanulni :) Köszönöm szépen
2012. aug. 3. 12:35
 9/12 anonim válasza:
Én a 3 csak azért kaptam meg, mert amúgy mindenből jó voltam és a matektanár szeretett, a fizika 5 miatt úgy hívott, hogy Einstein. :D Tudta, hogy orvosira, vagy jogra akarok menni, és így adott egy kis segítséget. Szóval nekem ennyire halovány a 3... :P A Közgáz totózós volt + számítások (6db), mindez a Győri egyetemen, nem tudom, hogy a többiben hogyan is működik, viszont, hogy bíztassalak, 2013-ban megyek orvosira, na és ott kő kemény matek van... Ha én nem félek, te se félj! :*
2012. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Uramisten, hát minden elismerésem.:)) Nekem az egyetlen a matek, amiért minden nap imádkozom, a többiből 5ös vagyok, kivétel az üzleti gazdaságtan, abból 4es vagyok sajnos.:) Hmm. Mondjuk szerintem minden az érettségin fog múlni, ha ott jól teljesítek akkor jogra megyek. Ha meg nem.. hát talán utcaseprésre felvesznek :D Köszönöm a választ és a bíztatást :)
2012. aug. 3. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!