Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosira járók! Milyen anatómi...

Orvosira járók! Milyen anatómiai atlaszt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most leszek első éves a SOTE-n, és azt mondták, hogy már most kezdjek utánanézni az anatómiai atlaszoknak, nehogy elfogyjanak, én meg hoppon maradjak. A legtöbbször elhangzott atlaszok a Sobotta és a Szentágothai voltak, de nem tudom, hogy melyikre lenne érdemesebb befektetni.

Annyit tudok, hogy a Sobotta színesebb és részletesebb állítólag, mint a Szentágothai. Ugyanakkor ez utóbbi tisztább, átláthatóbb, így talán könnyebb belőle tanulni.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. aug. 2. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Debreceni Egyetemen a Sobotta számít a legjobb anatómia atlasznak.
2012. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit offolok, ne haragudj, de én is most kezdek a SOTE-n.:) Áok vagy Fok-ra jössz?


Egyébként én a Szentágothai-t ismerem, erről hallottam, hogy a legjobb.

2012. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Csak olyan drágák, és mindegyik mellett más és más érvek sorakoznak... remélem, minél hamarabb sikerül nekem is belekukkantanom mindegyikbe. Természetesen várom még a véleményeket! :)


Amúgy ÁOK-ra fogok járni. És te? :)

2012. aug. 2. 22:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Hopp, másodszorra átolvasva az jön le, hogy te pedig FOK-os vagy, ugye? :D Csak kicsit már tunyult a felfogóképességem estére...
2012. aug. 2. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Bizony!:)
2012. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy gratulálok akkor a felvételihez így itt a gyakorin!:D


Egyébként valahol mintha a szentágothai atlaszt olvastam volna a tankönyvek listájában, meg azért a Szentágothai egy igazán nagy név és szerintem nagyon jó az atlasza.

2012. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki mondott ilyeneket, de szerintem nagy baromság előre atlaszt venni.

A Sobotta pl. eredeti áron 42 ezer forint. Nálunk (Szegeden) az orvostanhallgatók alapból kapnak kedvezményt (ha megvan a diák ugyebár...), ill. szeptemberben plusz akciók is vannak.

Én kb. 35 ezerért vettem az atlaszt a 42 helyett, És azért nem mindegy.


Amúgy a Sobotta az ajánlott atlasz, én csak azt használtam, de szerettem. Szerintem jó, hogy színes.

Ha van rá keret, inkább azt vedd meg szerintem.

De Szentágothaival is tökéletesen el lehet lenni, igazából mindegy.

2012. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is sobottát használok meg mellé Yokochit:) de van aki a Szentágothai félére esküszik. Nekem az nem annyiea jött be.

Szerintem nenj be a könyvtárba, nézegess bele mindkettőbe.

2012. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem még ne vegyél meg semmilyen atlaszt! Első héten bőven ráérsz, mert akkor lesznek az akciók! Én az első anat gyakorlat után vettem meg. Nekem a Szentágothai jött be. Egyszerűen azért, mert átláthatóbb és tanulhatóbb, valamint a Funkcionális anatómia könyvhöz készült (ami a tankönyved lesz!). És ezért ugyanazt a nevezéktant és tematikát alkalmazza. A Sobottában vannak eltérések. Nem elhanyagolható szempont, h a Sobotta 2 kötetében NEM olyan sorrendben vannak a dolgok, mint ahogyan tanulni fogjátok. Ezért előfordulhat az,h mind2-t be kell cipelni a suliba. A Szentágothai úgy van elkészítve ahogyan tanulni fogjátok az egyes testrészeket, szerveket, szóval ez is előnye. Ráadásul a tavalyi kiadásban végre teljesen színes változatban készült el a Szentágothai, szóval most már nincsenek benne fekete-fehér képek. Egyébként igazuk van a többieknek: amelyik jobban tetszik neked azt vedd meg. Menj majd be a Medicina könyvesboltba és ott lapozz bele mind2-be! Mindkettő teljesen alkalmas arra, h meg tudd tanulni az anatómiát :)
2012. aug. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyébként a Sobotta valóban részletesebb, de az a részletesség fölösleges, mert a demókon/vizsgákon általában elég az, ami a Szentágothaiban van. Esetleg néha kiegészítheted az előadásokon/gyakorlatokon elhangzottakkal. Én sosem tanultam a Sobottából mégis mindig 5-ösre vizsgáztam :)
2012. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!