Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi élet, melyik az...

Egyetemi élet, melyik az igaz? Semmire sincs idő vagy mindennap buli?

Figyelt kérdés

Ezt a két variációt hallom mindig. Vagy hogy meghalni sincs ideje az embernek, vagy pedig, hogy egész évben lötyögés, sok buli és a vizsgaidőszakok a húzósak.

Azért érdekelne, mert csak 1 évet akarok a szakon maradni és kimennék egy külföldi egyetemre, csak ahhoz rá kellene feküdnöm az angolra, szinten tartani és továbbfejleszteni a tudásom, mivel angolul tanulnék külföldön.


2012. aug. 4. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
milyen szakra mész? mert attól függ
2012. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem inkább valami köztes állapot. Szorgalmi időszakban azért ráérősebb vagy mint középiskolában, de vizsga időszakban meg meglehet halni.


De az tudod, hogy a hallgatói szerződés aláírásával, mivel nem oklevéllel fejezed be, így az első évet vissza kell fizetned.

2012. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Széchenyi István Egyetem, gazdálkodás és menedzsment szak.

Nem indult állami képzés, tehát fizetősön vagyok.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

2012. aug. 4. 17:44
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul ellébecolnál egy évet, aztán szia? Hát így nem nagyon érdemes belevágni...inkább vállalj valami részmunkaidős állást, és mellette tökéletesítheted az angoltudásod. Először is eleve rossz ötlet, ha csak azért mennél oda, hogy legyél valahol! Tudom, mert két csoporttársam is így van, és csak szenvednek, mert abszolút nem érdekli őket az egész! Másodszor pedig más elől vennéd el a helyet, olyantól, akit esetleg érdekel is az adott szak, és el is szeretné végzni!
2012. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
És első éves voltál vagy leszel?
2012. aug. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál laza a szorgalmi időszak, ahol szinte csak előadás van, de ZH-k nincsenek. Ott ugyanis csak be kell járni, aztán később lesz csak számonkérés. Ellenben ha sok a szeminárium, mint pl. egy nyelvszakon, akkor kemény a szorgalmi időszak, de a vizsgaidőszak szellősebb, és hamarabb is véget érhet.


Egyébként én is baromságnak tartom, hogy így egy évet egyetemre jársz. Ha annyira kell az angol, tanuld azt, de az egyetem csak elveszi az idődet attól is. (főleg, hogy nincsenek is komoly terveid vele)

2012. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat...nalunk szorgalmiba se lazabb, mint a gimi, soooot. A 3. hettol kezdve, minden hetre jut 2 zh minimum. Vizsgaidoszakban 5-6 vizsga az atlag. Bulizni csak annak van ideje, aki nem tanul, hanem "megoldja mashogy".

Off: Ha nem erdekel a szakod, es a kesobbiekben se folytatnad, szerintem is felesleges elkezdeni.

2012. aug. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Most kezdek. Azt csinálnám, hogy az első évem után passziváltatnám magam, ha nem esetleg valami miatt vissza kellene jönnöm. Másrészt lehet befejezném levelezőn a szakot.
2012. aug. 4. 17:54
 9/20 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy ne érdekelne a szak.
2012. aug. 4. 17:55
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
ha államilag támogatott helyed van, akkor ugye aláírod a hallgatói szerződést és valahogy visszakövetelik rajtad ezt a 2 félévet! ha költségtérítéses vagy, akkor meg szimplán csak pénzkidobás nem befejezni...
2012. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!