Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemeken, főiskolákon...

Az egyetemeken, főiskolákon tényleg olyan 'buli' az élet?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, hogy az egyetemi élet másból sem áll, csak szórakozásból, és elég a vizsga előtt tanulni... tényleg ilyen egyszerű? Vagy csak felvágnak azzal, hogy ők már egyetemisták? Már ránézésre fel lehet ismerni azokat az utcán, akik egyetemre járnak, nagyon fennhordják az orrukat. Néha már nevetséges, kb. mintha külön állatfaj lennének. :D Egyébként ősszel megyek én is egyetemre, ha felvesznek.


Ja, és ne azok válaszoljanak, akik azt mondják, hogy "én már ált. iskola 6. osztályában megírtam volna az érettségit bármiből 90% fölött", mert nem annak a kevés 'zseninek' a véleményére vagyok kíváncsi, nekem átlagosak a képességeim.


19/L


2012. júl. 4. 00:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy én látom, szakja válogatja.

Van ismerősöm, aki vizsgaidőszakban 2 nap tanulással ötös, én meg 4-5 nap tanulással is hármas vagyok. Jóesetben.

Szóval engem nagyon megvisel az egyetem (elsős voltam), év közben sem volt sok időm szórakozni.

2012. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. júl. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
A gagyi szakokon tényleg nem kell sokat tanulni (szinte semmit), ők bulizhatnak minden nap. De a nehezebb szakokon, pl. a miénket is kemény munka folyik évközben,de azért belefér a szórakozás. És nem fennhordjuk az orrunkat, csak büszkék vagyunk, h mi egyetemisták vagyunk, nyugi, nekünk meg ennyi erővel a többi ember nevetséges...
2012. júl. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én jogra megyek, szóval szerintem szívni fogok rendesen. :DD
2012. júl. 4. 00:21
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Na,akkor ha felvesznek, akkor te fogod a legjobban fennhordani az orrod, mert ők aztántényleg azt hiszik magukról, hogy ők sz@rták a spanyol viaszt...
2012. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem olyan egyszerű az egyetem , mint ahogy sokan beállítják.Persze lehet úgy is csak fix, hogy nem végzel akkor időben.

Azért van félév közben is dolgozatok, meg házik amit ha nem csinálsz meg még vizsgára sem enged el a tanár,mert nem írja alá a félévedet. Vagy például nálunk olyan is volt, hogy minden órán volt egy feladat az előző órai anyagból ha megtudtad csinálni megkaptad a pontot ha nem nem. Nem volt elég pontod vizsgát kellett tenni az aláírásért, hogy mehess vizsgázni. Persze azért lehet lazítani is, és 1-2 buli is belefér.

2012. júl. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Lehet, és természetesen büszke is leszek majd, ha felvesznek, mert imádom azt az egyetemet, a professzorokat, meg jófej hallgatók vannak ott. Egész évben odajártam tanfolyamra, innen tudom. :)
2012. júl. 4. 00:28
 8/19 A kérdező kommentje:
Na igen, eleve 5 évet ott fogok rohadni, szóval egy vizsgát sem szeretnék elszúrni.
2012. júl. 4. 00:29
 9/19 anonim válasza:

Az egyetem az tudod más...Van akinek nagyon bejön(nekem is), általában azoknak, akik a függetlenséget, sok bulit kedvelik, illetve jól eltalálják a szakot amire mennek, azaz a némák nem kommunikációra, a mat-infós nem magyar nyelv és irodalomra, a filológia osztályból kikerült mateketnemlátottak meg nem matematikára, vagy mérnökire. Nekem a buli, szabadságvágy, kötetlenség, meg a szak is nagyjából passzolt, és ma tettem le a szigorlatot (bár itt licensz a neve) és tök jóra kiserült!!! Úgyhogy lehet néhány napot inni az örömre!

Persze, hogy konkrétan válaszoljak, annak áll csak szórakozásból, aki kommunikáción 25 évesen nyomja a másodévet...Aki kicsivel többet (ösztöndíj stb..) akar, annak meg évközben is van dolga. De véleményem szerint, ha érdekel amire beíratkozol, ez nem lesz akadály, vagy nehézség.

Majd meglátod milyen...de szerintem tetszeni fog!

22/F

2012. júl. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
A büszke vagyok és a fen hordóm az orrom az azért nem ugyan az.
2012. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!