Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi élet, melyik az...

Egyetemi élet, melyik az igaz? Semmire sincs idő vagy mindennap buli?

Figyelt kérdés

Ezt a két variációt hallom mindig. Vagy hogy meghalni sincs ideje az embernek, vagy pedig, hogy egész évben lötyögés, sok buli és a vizsgaidőszakok a húzósak.

Azért érdekelne, mert csak 1 évet akarok a szakon maradni és kimennék egy külföldi egyetemre, csak ahhoz rá kellene feküdnöm az angolra, szinten tartani és továbbfejleszteni a tudásom, mivel angolul tanulnék külföldön.


2012. aug. 4. 17:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
Kinek mi köze van ahhoz, hogy a kérdező befejezi e vagy sem, visszafizeti e vagy sem államilag támogatotton van e vagy sem és hogy érdekli e az adott szak? A kérdés teljesen másra vonatkozik ennyi erővel a lábméretéről is vitatkozhatnátok. A kérdésre a váalsz: általában szorgalmi időszakban van több idő bulira és a vizsgaidőszak az, mikor meghalni sincs időd. Persze van olyan, aki (megjegyzem okosan) szorgalmi időszakban is tanul, de attól még belefér a buli is olyankor. Bár szerintem a bulik inkább a kolisoknál jellemzőek gyakrabban, mert ők ott vannak egész nap egymásnak, mindig lesz olyan aki bulizni akar.
2012. aug. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Koleszos leszek.:)

Utolsó, akkor szerinted tudok az egyetem mellett is angolt tanulni? (nem csak hébe-hóba).

Egyébként én sem értem mi ez a forrongás, a kérdés teljesen másról szólt, csak magyarázatként írtam le azt, hogy 1 év után elmennék.

2012. aug. 4. 19:45
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ, hogy tanárnáál szeretnéd e tanulni. Mármint különtanárnál. Mert ha igen akkor elég rugalmasnak kell lenned, mert nem biztos, hogy úgy fogod tudni az órarended rendezni, hogy az az órának jót tegyen. Pl lehet, hogy egész délután suliba kell ülnöd vagy ilyesmi. Ha a magántanár elég rugalmas, és mondjuk neki jó hogy szombaton mész, vagy szerda reggel nyolcra akkor simán tudsz mellette tanulni angolt is. Ha magadtól tanulod, akkor is simán tudsz tanulni. Bár én inkább a szorgalmi időszakban tanulnám, hogy vizsgaiőszakban tudj az egyetemre koncentrálni. Sok sikert!
2012. aug. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Ugye azt tudod, hogy dupla annyi lesz a kollégiumi díj, mint az államisoknak?!
2012. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ahova én megyek ott nem :)

(kis rosszmájúság fellelhető a hozzászólásodban)

2012. aug. 4. 21:55
 16/20 A kérdező kommentje:
A 19:08-as válaszoló teljes egészében a kérdésemre válaszolt. Hasznos dolgokat írt ezért fel is pontoztam de most látom, hogy így is le lett pontozva. Ehhez gratulálok, de komolyan..
2012. aug. 4. 21:57
 17/20 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni én hozzám is suli mellett járt német tanár. Azért nem minden nap vagy 6-7.-ig suliba.
2012. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem járnék külön tanárhoz. Befizetnék erre:

[link]

Állítólag nagyon jó.

Plusz könyveket olvasnék, nagyon sok angol nyelvű szöveg van a gépemen. Rossz tapasztalataim vannak az angol tanárokkal kapcsolatban.

2012. aug. 4. 22:01
 19/20 anonim ***** válasza:
50%

"Rossz tapasztalataim vannak az angol tanárokkal kapcsolatban."


- Nekem meg a magántanítványokkal kapcsolatban. :)


Egyébként jók az anyagok, csak ebből nem tanul meg az ember beszélni.

2012. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Én eddig meg a magántanároknál nem tanultam meg beszélni. :)

Esetleg felkészít egy nyelvvizsgára és ennyi.

Maximum azért keresnék fel egy angol tanárt, hogy a beszédet tudjam valakivel gyakorolni, de minden mást meg tud csinálni az ember egymaga..

2012. aug. 5. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!