Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Elbúcsúzzak végleg az...

SOS! Elbúcsúzzak végleg az álmomtól, hogy valaha orvos leszek vagy EZ tényleg REMÉNYTELEN? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben leszek végzős (2012/2013).Amióta az eszemet tudom,orvos szeretnék lenni.Elszánt vagyok,tudják rólam,hogy egyik napról a másikra nem szeretek és nem is tudnék feladni dolgokat.

Biológia és kémia fakultációra járok.A biosz jól megy (voltam versenyen is belőle,jó helyezéssel),de kémiának a számolás része szörnyű :( Itt be merem vallani,hogy év végén kettes lettem fakton.Járok különtanárhoz is,de a faktos tanárom már tavaly kijelentette,hogy szerinte a kémia emelt reménytelen lenne számomra jó eredménnyel (80% környéke).Az elmélet kémiából is megy.A problémák állítólag ott kezdődnek nálam,hogy matek,pedig abból sem vagyok alapórán vészedesen rossz,4-es vagyok.A többi fő tárgyam ötös,amit vinni fogok.

Nyelvvizsgám három van (angol,német közép és német felső),októberben szeretném letenni az angol felsőfokot.Van egy előrehozott nyelvérettségim,ami 96%-os lett.

Járok különtanárhoz amúgy sullidőben matekból is (egy hajszál választott el az ötöstől,nagyon dühített a vitt pontok miatt,most nyáron angolból és kémiából járok.De kémiában nem nagyon fejlődöm...bár most nyáron azért még nem szakadtam bele.

Szóval a kérdésem:kémiából ebben az egy hónapban lehet valami jelentős fejlődést produkálni? Vagy ha már annyira reménytelen,hagyjam? Nagyon félek még a gondolátatától is,hogy feladjam az álmom!

Kérdezem én:van még remény??? Láttatok már ilyet?

Légyszi őszintén válaszoljatok,hogy ti mit gondoltok erről? Feladjam vagy ne? (Tudom,tudom hogy van a mondás hogy soha ne add fel,de ha nincs más kiút?)

Előre is köszönöm szépen!!!

UI.:Ha úgy döntök,akkor leadom a kémia fakultációt még év elején!Ti esetleg mit javasoltok még orvosi helyett?


2012. aug. 6. 18:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

A helyesírási hibákért elnézést!

A "láttatok már ilyet" alatt azt értem,hogy valaki annyira felfejlődőtt,hogy mégis orvos lett a végén? Pedig nem sok jóval bíztatták...

2012. aug. 6. 18:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg igazán akarod, akkor ne add fel. Én több kört is mentem a felvételire, mire eldöntöttem, hogy sajnos nem megy. Te még meg sem próbáltad... számomra ez eddig nevetséges. Ha ennyire jó eredményeket produkálsz minden más tárgyból, mint írtad, akkor igenis meg tudod csinálni a kémiát is, csak még többet kell rá tanulnod, gyakorolnod, gyakorolnod! Ha már most az elbukott felvételi lehetőségétől is betojsz,akkor az orvosi nem neked való pálya lenne. Ott egy zh-n nagyobb a stressz, mint a felvételi! ITt nem az a kérdés, hogy feladod-e az álmod, hanem, hogy egyáltalán adsz-e neki esélyt az életedben?
2012. aug. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Arra is gondoltam,hogy esetleg tényleg nem nekem való pálya lenne,mert nagyon szélsőséges az érdeklődési köröm,iromdalom a másik nagy kedvenc a biosz és kémia mellett.Nagyon szeretek írni,talán ez a másik szenvedélyem (csak úgy mellékesen leírom,hogy költő-tanár ebbe az irányba bíztat).

Lehet,hogy nem lennék boldog ezen a pályán? Nem tudom...

2012. aug. 6. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha a biosz emelt érettségit megcsinálod 95% felett a kémiát pedig mondjuk "csak" 75%-ra akkor mág esetleg megvan az esélyed arra, hogy felvesznek orvosira.

Mert akkor tudod duplázni a kémia és biosz érettségit. (95+75)*2=440 pontod lenne amivel talán megvan az esélyed, bár attól függ milyen karra akarsz menni és persze, hogy meglyik egyetemre.

Ha nem adod fel és gőzerővel tanulod a kémiát, anyagi helyzeted megengedi a különtanárt és oda is jársz, akkor még megvan az esélyed. Bár bejutni és bentmaradni nem ugyan az. Ha nem megy a kémia, akkor nagyon meg fogsz szenvedni az orvosin. Persze nem lehetetlen megcsinálni. Hajrá, sok siekrt hozzá!

2012. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell tudnod, hogy boldog lennél-e orvosként. A kérdésedre: szerintem igen, tudnál fejlődni, látszik, hogy nem vagy egy buta diák... ha ennyire jó jegyeket kapsz, a kémiát is be tudod gyakorolni, csak minden szabadidőd rá fog menni. És a köv. cirka 10 éved is, mire orvos leszel. Ettől még szerethetsz olvasni, írni, egyetlen ember sem annyira szürke, hogy csak egyetlen dolog érdekelje a világon. Ha benned van az erő, akkor viszont használd ki!
2012. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd: én idén felvételiztem orvosira és 3 ponttal lecsúsztam... eleinte evett a fene, hogy kib*szott 3 pont, de közbe rájöttem, hogy inkább örülnöm kéne, mert ez a 3 pont bizonyíték arra, hogy nem én vagyok a hülye, csak peches voltam és kész. Jövőre újra nekifutok. Most ugyan nagyon el vagyok keseredve, főleg mivel az ETK-ról állandóan kapom a " grat felvettünk" szövegű leveleket, mert oda valóban bekerültem, de nem oda akarok menni. Most idén elrontottam pont a kémiát, pont egy olyan részt, ami még itthon tök jól ment. És jövőre nekem is emelt kell ugyebár. De nem adom fel, mert nem szabad! Ha elsőre nem jön össze, összejön másodszorra. Te még meg sem próbáltad, még az esélyt sem adtad meg magadnak. Képzeld, ha most lemondanál róla és életed végéig benned lenne a tüske, hogy mi lett volna ha... Meg kell próbálni! Na és ha nem megy a kémia?? Mi van akkor? Fog az menni, csak többet kell gyakorolni, mint mondjuk bioszra. Tudod hányan mennek orvosira úgy,hogy írnak egy épp 80 %-os középszintű kémiát (ami valljuk be, messze nem olyan nehéz, mint egy emelt), aztán mégis megcsinálják valahogy az egyetemet. Nehogy feladd! Semmiképp se!
2012. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jujj köszönöm Nektek :)

Már visszadtátok a lelkesedésemet a válaszaitokkal is,mindeki megkapta a zöld kezecskét!Rég' kaptam már ennyi hasznos választ ezen az oldalon :)

Utolsónak:sajnálom azt a három pontot :( (Engem ezért bosszant az a matek négyes,mert mi lenne ha enge az vinne be?) Te se add fel! Remélem,jövőre együtt az orvosin :)))

(Bárcsak úgy lenne....)

2012. aug. 6. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem sok olyan orvos van aki a napi gyakorlatban kémiai számolásokat csinál. Szóval ez ne tántorítson el ettől. Amúgy szerintem túlparázod a dolgot, mert két felsőfokúval és egy emelttel (biosz) már így is elérnéd a maximális vihető pluszpontokat, nem? Bár én 2007-es vagyok és azóta nem követem (nagyjából 1-2 évente változik..), de ha így van akkor fölösleges is lenne kémia emelt. Bár a fene se tudja, hogy most kötelező lesz-e két emelt is az orvosira.

Lényeg a lényeg, hogy ne add fel.

2012. aug. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kötelező lesz a biosz és kémia emelt
2012. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én igazán nem szeretnék beleszólni, de inkább leírom a véleményem, mert tényleg csak a jó szándék vezérel. Ha van már német felsőfokúd és angol közeped, az már nagyon szép eredmény, én a helyedben nem "pazarolnám az időmet" egy angol felsőfokúra is, mert perpill az felesleges neked. A német felsőfokúd önmagában is elég lenne, sőt, ahhoz, hogy bejuss az orvosira, még szükséged sincs rá... (tudom, hogy a diplomához majd kell) Az, hogy év végén 2-es voltál kémiából, nem lenne óriási probléma, mert még igenis van időd felkészülni. Viszont akkor úgy tűnik, hogy változtatni kellene a prioritásodon. Kémiát szigorúan 1. helyre kellene venned, inkább abból járjál magántanárhoz, mint angolból, komolyan, abból már úgyis van egy nagyon szép előrehozott érettségid. A másik pedig, hogy a magyar, matek, töri is szoruljon kicsit hátrébb. Legyen meg az ötös, de ha nincs is meg valamiből, akkor is kevesebbet veszítesz, mintha a kémiádat jól elrontanád.

Gondold végig logikusan: a töri középszint nem igényel túl nagy töritudást, az atlasz hatalmas segítség. A magyar érettségi egy szövegértés + egy érvelés/műelemzés/összehasonlítás, ehhez sem kell agyontanulnod magad. A matek érettségi már húzósabb, de mivel ezeket átlagolják, az angol, magyar, töri sokat húzhat rajta. Félre ne érts, nem azt tanácsolom, hogy egyáltalán ne tanulj, igyekezz 5-ös lenni, de az semmiképp se menjen a kémia rovására. Ha a kémiába és bioszba nem adsz bele mindent, akkor sajnos tényleg esélytelen... Tapasztalatból beszélek egyébként. Tudom, hogy tisztában vagy a pontrendszerrel, nem azért írom: 500 pontból 100 már csak a két emelt, ami alapból kötelező, 100 az év végi jegyek, tavalyi matekoddal azt hiszem 4 pontot veszítettél a 100-ból, tehát 96-nál jársz. 100 pont az érettségi átlag, ha lenne 85, akkor 15 pontot veszítenél. A kémia és biosz viszont önmagában 100-100 pont. Tehát ha a bioszod szóbelivel mondjuk 90%, a kémiád pedig 70%, akkor ez együtt 160 pont. Így lenne 441 pontod, ami vidékre nagy valószínűséggel elég, de lehet, hogy Pestre is. Viszont ha a kémiád csak mondjuk 50% lenne szóbelivel, akkor már csak 121 pontod lenne, az már mindjárt neccesebb...

Lényeg, hogy én a helyesben nem adnám fel, mert láttam már olyat, aki így képes ilyen előzményekkel volt bejutni! (komolyan mondom!) De csakis akkor, ha a hangsúlyt a kémiára helyezed és a bioszra. Ha a többit is meg tudod tanulni 4-esre és 5-öesre, akkor ezt is meg fogod tudni tanulni. A magántanárt pedig inkább ebből javaslom. Sok sikert! :-)

2012. aug. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!