Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol érdemes táskát venni...

Hol érdemes táskát venni normál áron? Milyet érdemes? (egyetemi kollégium miatt)

Figyelt kérdés

én bőröndre gondoltam, merthogy kényelmesebb vinni a buszmegállótól/vasútállomásról a kollégiumig. Ti mit javasoltok?

Illetve milyen boltban? Jó a kínaiban vett is, vagy valami márkásabb helyen? (pl. Playersroom-ban lehet venni? vagy hol?)

Köszönöm!


2012. aug. 9. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Egy 28 kg-s bőröndöt nagyon nagyon, nagyon nehéz húzni :D Oké, természetesen ezt kézben lehetetlen lenne elvinni :D
2012. aug. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Na ebben látszik hogy különbözünk. :) Én lányként szeretem jobban a sporttáskát. Az esetek 99%-ban abba belefér a laptopom is, ha nem akkor ott van a kezem, nem volt belőle bajom soha. Ellenben a kisbőröndömbe ha beteszem a laptopom, alig fér mellé bármi is. Én vigyázok rá amúgy is, laptopostól pláne nem húznám le minden patkán, meg át a síneken. Azért drága volt nekem, még ha ki is van "párnázva", jobb biztosra menni. A bőresz kerekét is féltem, átemelem inkább mindenen, az sem volt olcsó.

Ha meg már minden apró akadálynál meg kell állnom a bőrönddel, akkor inkább utazótáska. Ha nem kell sokat sétálni, akkor lényegében tök mindegy. Olyat ne vegyél, amit MEGPAKOLVA nem bírnál feltenni a vonatra én jártam már úgy sajna, hogy alig bírtam felküzdeni, úgy ugrottak oda mellém segíteni. Egy sporttáska nem gáz, "jön utánam" a vállamon.

Ahogy írta valaki, az sem mindegy milyen szak és van e másik táskád, mert nekünk pl mérőtáborokba gurulóssal lehetetlen lett volna eljutni. A lényeg, hogy majd kitapasztalod te is! :)

2012. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

A gurulós bőröndnél maradok, buszozni fogok, mert az rövidebb és olcsóbb, viszont elég messze van a buszmegállótól a koli, az utazótáskát csak nyűg cipelnem és nem férek el benne rendesen (már amikor osztálykirándulásra mentem sem, pedig oda annyi cuccot nem vittem, és eléggé nagy a táska), laptopot pedig nem vinném benne, annak van külön táskája.. :)

Egyébként a szakhoz nem kell semmi extra, szóval za nem gond. :)

Köszönöm mégegyszer!

2012. aug. 11. 20:03
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó előtti szerintem egy fiúnak kötelessége segíteni felrakni a vonatra lehozni neki. Mi osztálykiránduláson 8-an voltunk fiúk lányok olyan 15-en de egynek se kellet cipelnie. Úgyhogy amiatt szerintem amiatt ne mondjatok le a gurulósról, mert nem tudjátok felvinni a buszra. Főleg, hogy ott csomagtaró is van.
2012. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Nekem nincs társam, aki hasonló irányból utazik, az meg a mai világban igen ritka, hogy vad idegen ember odaugorjon segíteni sajnos. Nem bízhat ma már senki abban, hogy lesz segítsége, ez sajnos tény (tapasztalatból kell hogy ezt mondjam).

A busz más, ha van lent csomagtartója, akkor nyilván nincs probléma, de ott a lépcsőn is könnyebb felpakolni, míg a peron és a lépcső közötti táv nálunk van hogy eléri a 70-80 centit, ha nem többet, az idősebbek fellépni sem tudnak, úgy kell "feltolni" őket kb. Arról nem is beszélve, hogy amilyen kis sz*r lépcsőjük van rögtön a vonatra kell dobni, nem lehet szépen fokozatosan, tehát elég magasra kell emelni. :D (nyilván egy kis bőröndnél nem gáz, de egy termetesebb megpakoltnál eléggé)

No mindegy, nálunk vacak a helyzet, nekem ez jön be jobban, másnak más. :)

2012. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok és gurulós bőrönddel utazok mindig, meg az odlaltáska nem lányoknak való, meg egyébként se praktikus. Sosem volt még gondom, h nem bírtam felrakni vhova. Kivéve 1X, mikor nagyon nagy bőröndöt vittem és épp hazaköltöztem az albérletből, hoztam az összes könyvem, füzetem, ruhám, na ott azért nagy levegőt kellett venni mikor emeltem, de azért nem szakadtam meg pedig 40 kg vagyok vaságyastól.
2012. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!