Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti jobban szerettek dolgozni,...

Ti jobban szerettek dolgozni, mint iskolába járni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ahhoz, hogy megélj a fizetésedből tanulni kell.
2012. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Én sokkal több használhatót tanultam meg munka során, mint bármi amit iskolában tanítottak az alapkészségeket leszámítva, beleértve az egyetemet is, pedig még alig 1 éve dolgozok. Amúgy sem szerettem iskolába járni.
2012. aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hosszú sztorim van, de azért megpróbálom minél rövidebben leírni.


Tavaly érettségiztem, de későn találtam ki, hogy én orvosira szeretnék menni, így nem jelentkeztem sehová. Hogy azért csináljak is vmit, meg diákom is legyen jelentkeztem egy OKJ-s képzésre. Gondoltam majd egy ilyen kis vackon úgy sem kell sokat tanulni, meg ráérek mellette stb. Hát nagyon nem így lett! Tanulni sokkal többet kellett, mint gondoltam, alig maradt időm letenni a jogsit, az angol felsőfokot és persze tanulni a biosz és kémia érettségire. Tavasszal nagyon optimista voltam, gondoltam ááá úgyis felvesznek, én erre az OKJ-ra nem fogok már bejárni. Nem vettek fel. 3 ponttal csúsztam el az orvosit. OKJ-ra nem mehetek vissza, mert egy csomó tárgyam nem lett meg, mivel ugye nem jártam be. De! Június 1-je óta dolgozom, havi 15 nap 9 órában. Van időm arra, hogy tanuljak az októberi kémia emeltre, van időm arra, hogy olasz órákra járjak és arra is, hogy kis mellékesért angolt tanítsak. Pénzem mindig van, bármit bármikor ki tudok fizetni, nem okoz gondot egy hétvégére elruccanni valahová. Ez korábban nem így történt. Tehát a válaszom: igen, jobban szeretek dolgozni, még ha nem is álmaim melója (turisztikai helyen vagyok). Bár azért remélem jövőre összejön az az orvosi :)

2012. aug. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem mindkettőt (igen, perverz vagyok). Bár szerencsére a hivatásomban dolgozgatok, de nagyon élvezem, hogy amit megtanultam, azt képes vagyok összekötni a munkával is :) Persze ha egy gyárszalag mellett kéne állnom, vagy egy gimnáziumban rohadnom, akkor nem ezt mondanám...
2012. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert szerintem, jobb dolgozni, de csak akkor, ha az a hobbyd :D
2012. aug. 13. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!