Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor igényelhetek diákigazolv...

Mikor igényelhetek diákigazolványt?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok beiratkozva egyetemre, majd csak 2 hét múlva. Viszont mivel nincs jelenleg semmilyen diákigazolványom, érthető módon siettetném a dolgot, amennyire lehet, megigényelném már most az önkormányzaton, hogy 2 hét múlva beiratkozásnál már lehetőleg ezt is tudjam intézni tovább az egyetemen.

Csak épp nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges...?



2012. aug. 14. 10:54
 1/2 reptoid ***** válasza:

Az önkormányzatnál te nem igényelsz semmit, max az okmányirodába.

Oda kell bemenned egy azonosítószámért. Aztán majd ha beiratkoztál egyetemre, akkor lehet majd igényelni a diákigazolványt. Mivel a kiállítás ideje valószínűleg nem 1-2 nap, ezért beiratkozás után (nyilván nem rögtön, idő kell míg elkönyvelik, meg be kell jelentkezned aktív félévre is) majd menj be az egyetem tanulmányi osztályára és kérj egy Igazolást. Ez az új neve az ideiglenes diáknak.


Rohanni felesleges az okmányirodába, hiszen egyből meglesz az azonosítószámod, viszont használni úgyis csak beiratkozás után tudod majd.

2012. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most csak ideiglenest fogsz kapni, egy nagy A4-es papírt rajta, hogy hova jársz iskolában meg egyebek...

Én ugyan pont rossz időben kaptam új diákot (március végén igényeltem meg mert elveszítettem még amit először kaptam) és összesen 3 hónapot kellett rá várnom, szóval nem lehet siettetni :D

Szvsz nem tudom, hogy amiért pont akkor jöttek ki az első ilyen diákok, hogy az lehetett-e a késés oka de egy ideig valószínű neked is ideiglenes diákod lesz.

2012. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!