Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik mérnöki szak lenne...

Melyik mérnöki szak lenne számomra a legideálisabb szerintetek?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban versenyszinten űzöm a fizikát, régebben az infót(főleg logo-t), és évfolyam szinten kiemelkedő vagyok/voltam matekból és kémiából. Fizikából és matekból fakultációra járok. Már csak döntenem kéne, meg egy jó érettségit összehoznom :). A villamosmérnökin kívül szinte mindegyik érdekel, leginkább az elhelyezkedési lehetőség alapján választanék (akár külföldön), de persze a fizetés sem utolsó..

Köszönöm a válaszokat!

Ui.: szeptemberben kezdem majd a 12.-et.


2012. aug. 15. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak mérnöki szakok jöhetnek szóba? Egy "sima" fizika szak ahol később szakosodhatsz "infó" fele is nem érdekelne?
2012. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sima fizika szakkal felesleges zórakozni.


gépész alapszakra add be,és ott majd eldöntöd mire szakosodsz.


Helyileg megvan hogy melyik városba mennél?

Mert az is segithet ha az adott.

2012. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedvelt tárgyaid alapján mechatronika, gépészet. Előbbire a tanulók krémje kerül be (BME-s ponthatárok: 451 állami, 468 költséges), viszonylag új, utóbbi hagyományosabb, de nagyon keresett, alacsonyabb ponthatárral (391, 400). Az energetikát elég kutyuléknak tartják.


Elhelyezkedési stb. összesített statisztika a BME-s végzettekről (2009): [link]

2012. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a BME a cél. Ahogy kalkuláltam előre kb 430 pontom lesz, ez persze mozoghat felfele is, de lefele is.
2012. aug. 15. 16:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit én javaslok és elhelyezkedni is el lehet vele, az szintén egyrészt gépészmérnöki, másrészt vegyészmérnöki.

Harmadrészt építőmérnöki, de ezt zárójelesen jegyzem meg, mert mostanában kicsit le van pukkanva anyagilag a világ, ami nem tesz jót az építőiparnak.

2012. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Munkaerőpiac szempontjából gépész, tele leszel munkaajánlatokkal. 1. éves MSc-s (BME-n) gépész ismerősömet is bombázzák összevissza a külföldi ajánlatokkal. Ha esetleg ez neked túl száraz, akkor mechtaronika. Én ÉMK-n (ÉŐK) vagyok, szerintem ez is nagyon jó, de tény, hogy nincs rá akkora kereslet, mint a gépészekre.

Nem akarlak alábecsülni, tényleg nem, csak szólok, hogy ne bízd el magad, mert itt tök más a matek meg a fizika, mint a gimiben. Nem is arról van szó, hogy sokkal nehezebb lenne, egyszerűen más, persze a tananyag milliószor több. Vannak akik gimiben császár matekosok voltak, itt meg csak küszködnek, és van ellenpélda is, de ez természetesen mind személyfüggő. Most tényleg a jó érettségire koncentrálj, spekulálj a pontjaiddal (megéri-e az emelt, meglegyen a nyelvvizsga stb.).

2012. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!