Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistáknak sok vagy...

Egyetemistáknak sok vagy kevés tankönyvük van?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán valami követelmény, hogy mit kell kötelezően beszerezni és hozni az órákra, vagy egyszerűen csak készülni kell belőlük? Minden szak érdekelne, de főleg az orvosi szakok, és legesleginkább a biomérnöki szak tankönyvigénye érdekelne.

2012. aug. 17. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az teljesen szakfüggő. Én nyelvszakos vagyok, és gyakorlatilag 0 tankönyem van. Mindig vannak kötelező olvasmányok, azokat a vizsgaidőszak előtt kivesszük a könyvtárból. A nyelvvönyveket lefénymásoljuk. Ezen kívül (sajnos) internet elé láncoljuk magunkat :S

Az orvosi szakokról viszont simán el tudom képzelni, hogy vaskos tankönyveket kell magukkal cipelniük.

2012. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemisták legtöbbet ún jegyzetet használnak.És semmit nem kötelező órára vinni. A tanár előad és soha nem mondja nyissátok ki a könyveket itt vagy ott!Csak a vizsgákon tudni kell.
2012. aug. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nálunk a suliba egy toll és jegyzetelésre alkalmas tömb kell, a tárgyaknak megvan a kötelező irodalma, netre felteszik az előadások diáit, így a könyvekért elkocogunk a könyvtárba, a diákat átnézzük és így készülünk a vizsgákra.

Tankönyvet órán olvasni, max úgy ha feladatmegoldásról van szó, olyankor kell nézni, de az esetek nagy százalékában dián az is fent van.

2012. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyban függ a szaktól. Tesómnak 5 év alatt egy darab könyvet kellett vennie (programozó matematikus szakon).

Nekem orvosin annyit, hogy nem férnek a polcomon. Ha összeszámolom, legalább 200 ezer forintot kiadtam a 3 év alatt könyvekre és fénymásolatokra.

2012. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Megjegyzem: most kezdem a negyedévet. Tehát a 200 ezer forint 3 évre vonatkozik úgy, hogy még nem is voltak klinikai tárgyaim.
2012. aug. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
végzős matek szakosként, eddig kemény 2 darab könyvet vettem.
2012. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Jogi asszisztens képzésen kell majd tankönyv?

Vagy csak ajánlanak amit érdemes megvenni és abból készülni?Vagy elég amit a tanár elmond?

2012. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!