Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarországon egy biológus...

Magyarországon egy biológus keres jobban vagy egy orvos?

Figyelt kérdés
Nyilván a munkahelytől is függ. De úgy általában kérdezem. Tudom egyik sem túl konkrét, hogy pl. milyen orvos, vagy milyen biológus. Biológusnál elsősorban a molekuláris biológusra lennék kíváncsi, de az összes végzettség érdekelne, hogy melyik, mennyit keres. Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. aug. 18. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egy "sima" biológia szakon végzett emberke kap akár nettó 210 körül, plussz a béren kívüli juttatások. De vannak akik kevesebbet, vannak akik többet kapnak. Sok mindentől függ.
2012. aug. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm mesélte hogy ő nettó 180-at kapott kézhez CRA-ként és biológus laboratóriumi operátorként végzett.Nem rossz fizetés.
2012. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na végre vkik, akik nem azt a baromságot terjesztik, hoogy biológusból millióan vagyunk és nem lehet elhelyezkedni -.-"

Kérdező: egy orvos valszeg jobban keres, de egy biológus sem keres rosszul

2012. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
biológus bsc-vel, vagy msc-vel? mert alapdiplomával valószínűleg max állatkertbe tisztogatod az elefántok alól a trágyát minimálbérért. jó msc-vel persze már más a helyzet. de orvos szerintem többet kereshet még magyarországon is, hátmég külföldön.
2012. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
MSc végzettségre gondoltam, ott van a kérdésemben is példának a molekuláris biológia. Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 19. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nem biológus msc-s fizetést mondtam. Sima főiskolán végzett biológusról beszéltem. Úgyhogy ez az állatkertes duma nem egészen fedi a valóságot. Első voltam, sziasztok.
2012. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
utolsó: a fősulin nincs biológus képzés, csak biológia (tanár).
2014. máj. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez h.lyeség, főiskolán is ugyanúgy van biológus képzés pl. EKF-n is. Nézegesd a felvit v mit tóm én, csak ne írkálj h.leségeket
2014. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy biológia szak van. Azon belül szakirányok, és aki biológus, annak Msc egyetemi diplomája van.

Most keresgéltem a neten, de nem találtam főiskolai végzettséget adó biológus képzést.


Ha van, akkor valószínű, hogy tévedek. Tényleg érdekelne.

Megköszönöm, ha belinkelsz konkrétumokat. mert én kerestem, és nem találtam.


(Amikor én fősuliba jártam, akkor a biológus képzés egyértelműen egyetemi képzés volt. biológiából volt egyetemi, és fősulis is.

És a mostani biológushallgató ismerőseim is mind egyetemen tanulnak.)

2014. máj. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

EKF-en nem találtam fősulis Biológus képzést:

[link]

még a zsakirányok között sem.

van egy olyan, hogy "biológus laboratóriumi operátor szakirány", de az nem biológus, hanem olyasmi, mint egy laboratóriumi szakasszisztens.

2014. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!