Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológus, vagy orvos?

Biológus, vagy orvos?

Figyelt kérdés
Lehet hogy ostobán hangzik, de az örök fiatalságot, az öregedést szeretném majd kutatni. 2 év múlva érettségizem. Az lenne a kérdésem hogy melyik pályát kéne választanom, és azon belül mire kéne szakosodni. Elöre is köszönöm a válasz(okat).
2010. júl. 20. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek hozzá, de ilyen esetben sztem sokkal jobban a biológus (bár nehezebb vele elhelyezkedni, de legalább nem terem minden bokorban). Orvos ne legyél, nevetségesen kevés pénzt kapnak azért, hogy egész nap, még az ünnepnapokon is ücsörögnek a rendelőbe.
2010. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Biológusként nehéz elhelyezkedni, és a fizu sem sok, hacsak nem valami magán kutatóintézetbe kerülsz.


Orvosnak meg csak az első évek rosszak. Kikerülsz az egyetemről, gyakorlatot szerzel, utána hírnevet, nyitsz egy magánpraxist, és máris milliomos vagy.

Sok orvos csak papíron keres rosszul.

Hála, és csúszópénzek manapság élik legjobb világukat.

2010. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem genetikával kell majd foglalkoznod ahhoz, hogy a leírthoz hasonló területen kutass. Én a biológiát mondanám, de nézz utána pontosan hogy lesz valakiből genetikus.
2010. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát az örök élet receptjéről tegyél le :)Amúgy szeretném jelezni h létezik olyan h kutatóorvos. Ha már emberekkel kapcsolatos biológiával akarsz foglalkozni nagyon kevés választja el a biológust és az orvost. Szerintem gimiben tegyél szert egy erős bioszos háttérre és kezdj bele valami orvososdiba amiből majd szakosodhatsz ahova tetszik. Hajrá
2010. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: megnéztem pár genetikus önéletrajzát, a legtöbben ELTE-n végzett biológusok, de akad köztük orvos is, szerintem mindkettővel eljutsz oda, ahová szeretnél.


Talán az orvosival több lábon állsz, de az hosszabb és nehezebb, mint a biológia.

2010. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én genetikus vagyok, és az ELTÉ-n végeztem biológusként. :)


Elöször is, a te szempontodból teljesen mindegy, hogy orvos vagy biológus pályát választasz, hiszen a munkatársaim között is van biológus, orvos, de még kémikus is. Mindhárom szakosodhat úgy, hogy genetikával foglalkozzon.


Ha orvosi pályát választasz, akkor kutatóorvosnak menj. Így a kötelezö körökön kívül nem a rendelöben fogsz ülni, hanem egy laborban dolgozol, a fizetésed pedig ugyanannyi lesz, mint a melletted dolgozó biológusnak.


Mellesleg tudj róla, hogy orvosin elég béna genetikát oktatnak, nyilván nem kell tudnia egy orvosnak egy genetikai folyamat pontos, részletes hátterét. Neki felismerni és gyógyítania kell, ezért a kutatóorvosok a genetikát általában külön, utólag tanulják meg igazán.


Az élet meghosszabítása pedig egyébként egyáltalán nem csak genetika, mind orvosként, mind biológusként tudsz vele érdemben foglalkozni eleget.


Csak a biológus szakot tudom neked pontosan megmondani: itt az alapképzés után biokémia, mikrobiológia, genetika vagy hasonló szakot válassz. de addigra majd biztosan átlátod majd magad is a rendszert.

2010. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
mikrobiológus is lehetsz, de szerintem az orvosival jutsz a legmesszebb
2010. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira:) Szerintem ilyen téren használhatóbb tudást kapsz ott, mint biológia szakon.
2010. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az hogy egy orvos rosszul keres nettó hülyeség, max. papíron...

Kemény munka amíg valaki diplomát szerez,

és lehet, hogy az első pár év nehéz, de én csóró orvost még nem láttam...

2010. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Én már láttam. Egy rezidens orvos nem kap hálapénzt. A hálapénz 90%-át az orvosok 10-20%-a teszi el. És azért valljuk be, nem mindenkinek van pénze magánrendelőt nyitni...azért az elég sok plnz.

Ez nem úgy megy, hogy elszenvedek pár évig, aztán nyitok egy rendelőt és szarrá keresem magam:D


Unokatesóm és a felesége már lediplomázott, a csaj most kap majd szakvizsgát, a fiúnak van még azt hiszem egy vagy két év. Ketten nem keresnek annyi pénzt, mint a kezdő informatikus testvére. Kb. 90 ezret kapnak fejenként.

Próbálj meg abból családot alapítani...


Persze annak a néhány orvosnak, akik lenyúlják a hálapénezeket, azoknak tényleg jól megy. De azért a kórházban dolgozók többségének nem olyan fényes a helyzete.


És sajnos amíg az emberek így gondolkodnak, mint Te, addig nem is fog javulni.

2010. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!