Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Testnevelés alóli teljes...

Testnevelés alóli teljes felmentés, nem azért mert nem szeretem. Hogyan?

Figyelt kérdés

Csalánkiütéseim vannak, amik különlegesek, fizikai. Ami azt jelenti, hogy fizikai terhelésre és egyéb dolgokra előjönnek az egész testemen égő, viszkető pöttyök, nagyon kellemetlen.

A szakorvos írt felmentés, egy sima felmentést, ami az első félév végéig szól. (Ez tavasszal jött elő, így idén még a jegy mennyiséggel nem volt gond) Idén azonban, mivel így nem fogok tudni tesizni teljes felmentés-re lenne szükségem, hiszen a könnyítettel se jutok előrébb, a pöttyök nagyon gyorsan előtudnak jönni. :/ A kérdésem: Teljes felmentést, ami azt jeleni, hogy nem lesznek jegyeim. (elvileg kellene osztályzót) szóval teljes felmentésér kell kérni valami külön papírt a szakorvostól, vagy ez a felmentés ami egyenlőre még csak az első félévre szól, elég lesz?



2012. aug. 21. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem volt egy osztálytársam, akinek volt valami gond a bokájával így teljes felmentése volt a tesi alól. (4 éven keresztül). nálunk úgy volt megoldva h 1-2 osztályzásnál megpróbált úgy ahogy teljesíteni. mondjuk ilyen kosárlabdánál 1szer végigfutott a felállított "akadály pályán" és adott rá egy jegyet (persze azért a képességeinek megfelelően). de osztályozót egyik évben sem kellett csinálnia.
2012. aug. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk kellett teljes felmentés és ráadásul nem is adták meg túl könnyen. Én komolyabb hátfájások miatt kaptam anno pár hét felmentést, a vizsgálatok végére egyszerű gerincferdülést állapítottak meg azzal együtt, hogy bizonyos gyakorlatokat kerüljek a testnevelés órán.

Akkor nekem azt mondta a doki, hogy gyógytesire, vagy gyógyúszásra tud kiírni, ez helyettesíti a rendes testnevelés órákat, így van is, de nincs is. Végülis eljártam gyógyúszásra, de mellette tesiztem is. A doki írt egy igazolást, hogy milyen gyakorlatok alól kell felmentést kapnom és csövi. Így úszni csak magam miatt jártam, nem azért mert muszáj.

A dokinál és a tanárnál kell megkérdezni, hogy mi kell ehhez, mert szerintem egy sima felmentéssel nem fognak tudni lezárni.

2012. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak ugye ez most nem olyan, hogy fáj a bokám és valamit megtudok csinálni, valamit nem.

Bármit mozgok nagyon gyorsan kipöttyösödök és úgy nagyon "kellemetlen" beülni a többi órára. :/

De azt hiszem akkor mindenkivel beszélünk az lesz a legjobb.

2012. aug. 21. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:

hát azért több volt annál mint egy bokafájás. ilyen porcleválás (szerűség) volt. furcsán is futott emiatt.


de sztem évente 10m futástól, meg 1 magasugrástól nem lehet komoly bajod. (osztályozóvizsgát se tudnám tenni, mert ott gyakorlati vizsga van. vagyis ott is futnod kéne stb..)

2012. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
12 évig voltam felmentve testnevelésből a gerincem miatt (csigolyatörés, gerincferdülés, sérv). A szakorvosi véleményt kellett bevinnem az iskolaorvoshoz, aki beírta az ellenőrzőmbe. A bizonyítványomba pedig belepecsételték a tesihez, hogy felmentve. Szerintem kérdezz rá az osztályfőnöködnél, hogy a ti iskolátokban ennek mi a menete.
2012. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!