Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen barátnőm beülhet...

Egyetemen barátnőm beülhet velem egy órára észre venné a tanár?

Figyelt kérdés
Szeretné megnézni milyen is az élet az egyetemen milyenek lesznek a tantárgyak.De nem szeretném ha lebukna
2012. aug. 22. 07:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi akadálya. Hogy észrevenné-e a tanár az kb. azon múlik, hogy milyen sokan vagytok az órán, de nem hiszem, hogy különösebben érdekelné, ha nem csináltok feltűnő/hangos dolgokat. Tehát egy-egy előadást simán megnézhet (én is átlógtam egy párszor volt osztálytársaim órájára a sajátjaim mellett/helyett, a tanárok le se sz*rták). Szóval előadásra nyugisan beviheted, de a gyakorlatot is megmerném kockáztatni. A labort nem tudom, de oda inkább nem.


Hogyha középiskolás, és ottani tanítási időben viszed be, akkor ez nyilván igazolatlan hiányzás, hacsak a szülei nem igazolják vagy az ofője nem jófej.


Ha meg még fiatalabb, akkor az további érdekes kérdéseket is felvet, és azt inkább hagyom.

2012. aug. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

28 éves a lány:)És ha mondjuk megkérdezi a tanár, hogy ki ő mit érdemes mondani?

Bocsi de nem tusom mi a gyakorlat meg a labor:((Az hol van?Ott mit csinálnak?

2012. aug. 22. 07:59
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha előadásra ül be, akkor nem fog lebukni, mert ott általában sok hallgató van bent. Viszont a szemináriumon könnyebben lebukhat, mert az sokkal kisebb létszámú és személyesebb!
2012. aug. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beülhet, az egyetemek előadásai mindenki számára nyilvánosak.
2012. aug. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
simán beülhet szerintem, én is ültem már be így órára, főleg, ha előadás, ahogy előttem is írták (tehát sokan vagytok)
2012. aug. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Előadás: egy pofa pofázik, szerencsés esetben közel annyi embernek, ahányan az aktuális szakra járnak. (Szóval ha nagyon unalmas az előadás, vagy nagyon alacsony létszámú a szak, akkor vagytok kevesen.)


Gyakorlat: Egy pofa feladatokat oszt ki, aránylag kevés embernek (max 20-30), akik próbálják megoldani őket, hogy legalább sanszuk legyen a ZH-ra is.


Labor: Egy pofa kiabál kevés emberrel, hogy azzal a sz*rral vigyázz, mert lemarja a kezedet, félbevág stb. (fizikával, kémiával, biológiával kapcsolatos szakokon (orvos, vegyészmérnök, villamosmérnök,...) divatos.)


Milyen egyetemre jársz? Gólya vagy?


Amúgy továbbra is azt mondom, hogy előadásokra teljesen nyugodtan beviheted, és akkor sincs baj, ha "lebukik".

2012. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy egyetemtől függ. Valahol kis előadáson sem érdekli a tanárt, ki van ott, máshol egy nagy előadáson is ellenőrzik az emebreket.
2012. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én már töltöttem el egy egész napot a BME-n, pedig nem jártam oda. Egy haverom vitt be, mikor nem volt más dolgom. Senkinek nem tűnt fel. Előadásra simán, kistermes előadásra... attól függ. Én ilyenre is beültem, még válaszoltam is egy kérdésre. Talán csak mázlim volt, hogy nem akart jó pontot adni a tanár. :)

Szerintem olyan napon vidd be, amikor főleg csak előadásaid vannak.

2012. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Piert ***** válasza:

Szia!


Az egyetem egy nyilvános hely, előadásra ( ami nem katalógusos) nyugodtan beviheted. Én is voltam régebben így bent. Persze azért célszerű a nagyobb létszámú órákat választani.

2012. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

A katalógusosok többségére is tök nyugodtan. Általában nem az érdekli az ottaniakat, hogy vannak-e még ott pluszban, hanem, hogy ott van-e mindenki, akinek ott kell lenni. Neki egyszerűen nem kell aláírnia/bemutatnia a kártyáját (amije nincs is).


Kb. abból lehet gond, hogyha sokan csináltok egyszerre ilyen akciót, és elfogynak az ülőhelyek. Ekkor az előadó helyében kiküldeném, akinek nem inge az előadás, de nem tudom, hogy volt-e erre precedens.

Arra figyeljetek, hogy csendben üljétek végig, ne zavarjátok az előadást, de azt amúgy is illik...

2012. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!