Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemeken az informatika...

Egyetemeken az informatika óra mit takar? (emberi erőforrás, nemzetközi gazdálkodás, stb. szakokra gondolok, nempedig informatika szakra! ) Miket tanultok, illetve mi a követelmény a vizsgákon? És a matek mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában a Microsoft Office programok használata (Word, Excel, stb.), illetve általános ismeretek a számítástechnikáról.
2012. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 delusion ***** válasza:

Igen, jól írta a válaszoló felettem.


Informatika c. kurzuson nem nagyon lehet szükséged matematikára, vagy az informatika "matematikai részére" (számítástudomány, algoritmuselmélet, programozás nyilván még említés szintjén se jön szóba).

Egy GTK-n vagy más közgáz karon könnyen előfordulhat lineáris algebra, operációkutatás, analízis, statisztika, valószínűségszámítás...egyeteme és személye válogatja, hogy hol és kinek melyik nehéz és könnyű, nem lehet általánosan kijelenti, hogy milyen nehezek. Általában pénzügy és számvitelen a legtöbb a matek, de ott se arra kell gondolni, hogy mondjuk Analízis 1 mellett Analízis 2 is van, hanem arra, hogy pl. a számvitel, mint terület erőteljesen matekra épül.. :) az más kérdés, hogy ez gyakran a négy alapműveletet jelenti. :D

2012. aug. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Általában pénzügy és számvitelen a legtöbb a matek"


Nem, hanem a matek szakon.

2012. aug. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe a tantárgyi útmutatókat, a BGF honlapjáról. Valamint püszámvitelen ugyanannyi a matek mint HR en nemzetkozi gazd. On csak a szamvitel több és ezért kicsit szopóbb. De a matek meg a statisztika minden szakon kb ugyanaz.
2012. aug. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Delusion,


Sajnos a számvitel egyeltalán nem a matekre épül, hanem a sok szabályra, néha néha már annyira logikátlan számomra az egész... Dehát a szabály az szabály. A négy alapművelettel meg nem hiszem, hogy gondja van annak aki egyetemre megy... Legalábbis remélhetőleg:)! A mikro makohoz sokkal több matek kell, de ott is max a deriválás kell, amit elvileg megtanulsz matek 1 en:)

2012. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 'matek mennyire nehéz?' tudom hogy sok mindentől függ, leginkább az egyéntől. Ezért itt saját véleményeket, tapasztalatokat vártam. Egyébként köszönöm szépen a gyors válaszotokat!
2012. aug. 23. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi, ahogy mondod! De bárki meg tudja csinálni! Típus feladatokat adnak! Ha úgy érzed hülye vag hozzá, keress külön tanárt, gyakorold be a feladatokat jól, és nem lesz para( én is így voltam vele)!
2012. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!