Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek túlzás? Hogy is...

Szerintetek túlzás? Hogy is írjam meg ezt neki? (nem tudtam igazán kategóriába sorolni)

Figyelt kérdés
Van egy Tanárnőm, akinek nagyon sok mindent köszönhetek. Ez azt takarja, hogy ő egy pszichológus is egyben és amikor észrevett rajtam pár furcsa jelet, (azaz a depresszióhoz közlekedő; vészjósló jelet) felkeresett engem és leült mindenféle rám erőszakolás nélkül beszélgetni. Nagyon sokszor beszélgettünk egymással még akkor is ha ő igazából nem is csinált semmit csak hallgatott engem és nem szólt ő semmit, már ezzel nagyon sokat segített. (mindig megnyugtatott és volt, hogy tanácsot adott, de úgy éreztem ha vele beszélek ezek a gondok elvesznek és ha kimegyek az ajtón nincs semmi olyan dolog, ami visszarántana a depresszióhoz vezető útra). Elég ha csak bejön az órára, nem is kell akkor sem megszólalni és elfog egy akkora nyugodtság, hogy bárki mondhat bármit és bármi történhet velem nem lesz semmi, mert úgy is megoldom; segítségével vagy anélkül. Szeretném neki ezt egy levél formájában megköszönni, de nem tudom hogyan is tegyem ezt és mit is írjak bele, hogy ne vegye túlzásnak ill. zaklatásnak sem, de ugyanakkor még folytathassuk ezeket a beszélgetéseket ugyanúgy ahogyan eddig. Mint már mondtam nagyon fontos személy lett az életemben, nagyon nagy hálát és köszönetet érzek vele kapcsolatban. Feltétel nélkül megbízom benne, s tudom, hogy ami bárhol, bármikor és bármiről elhangzik kettőnk között az mindig is kettőnk között fog maradni. Tanácstalan vagyok, kérlek benneteket segítsetek! Köszönöm előre is! (Ha lehet normális kommenteket kérnék, köszönöm.!)

2012. aug. 24. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha EZT ÍGY leirod neki, az nem lesz zaklatás, hanem csak meghatóan szép köszönölevél.
2012. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen csak szeretném neki egy kicsit részletesebben kifelyteni, többek között azokra dolgokra kivetítve, ami miatt ideáig jutottunk. Ebben az évben volt ez mikor is elváltak a szüleim, megtudtam, hogy a nagyapám rákos. 3 alatt veszítettem el a nagynénémet , akit a pótnagymamámnak tekintettem. Ezt nem tudom, hogy is írjam bele. Egyébként köszönöm a választ!
2012. aug. 24. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mondd meg neki szemtől szembe, mert egy hálás köszönet többet ér, mint egy levél.

Tulajdonképpen a pszichológusnak nem az a dolga legfőképpen, hogy tanácsot adjon, (persze, az is) hanem hogy csendben maradjon, és meghalgasson, hogy legyen egy olyan ember, akinek te kiöntheted a lelkedet, anélkül, hogy közbevágna, vagy okoskodni próbálna. Sokan mondják, hogy a pszichológusi pálya csak kussolásról szól, de ez ennél sokkal több, hiszen az ember jelentős lelki fejlődésen megy keresztül, mikor a szívét nyomó terheket valakinek el tudja mondani, és így lelkileg is rehabilitálva van :DD

Szerintem mondd meg neki szemtől szembe, vagy ha nem akarod, akkor legalább kézzel írt levél legyen! :)

Nem fogja zaklatásnak venni, csak boldog lesz, hogy egy újabb embernek segíthetett.

2012. aug. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kedves kommentelő! :)

úgy terveztem én is, hogy kézzel írom meg neki. Azért nem mondom szemtől szembe, mert nem bírnám ki sírás nélkül, viszont mikor elolvassa ott szeretnék lenni és még így is nagy a valószínűsége, hogy mivel én már tudom mi van benne el fogom sírni magam.

2012. aug. 25. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a levél azért (is) jobb, mert azt el lehet tenni emlékbe.
2012. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez is megfordult a fejembe már. Mind a 2-en sokat segítettetek, de tényleg (nem csak gúnyolási szempontból mondom)! :]
2012. aug. 25. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!