Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kamaszok! Ti elszoktátok...

Kamaszok! Ti elszoktátok olvasni a kötelező olvasmányokat? Hogy csináltok olvasónaplót?

Figyelt kérdés

Ha elolvassátok, miért? És ha nem, miért nem? Ha elolvassátok, akkor magatoktól csináljátok az olvasónaplót, vagy akkor is internetről írjátok? És mi a véleményetek egyáltalán arról, hogy kötelező olvasmányokat adnak fel?


Nyugodtan írjátok le az igazat, én is gimis vagyok még. Őszinteségeteket előre is köszönöm. :)



2012. aug. 25. 10:06
1 2
 1/20 anonim válasza:
83%

Hát nekem volt már hogy nagy nehezen elolvastam a nyárra feladott kötelező olvasmányt de utána a suliba nem is emlékeztem rá mert nem érdekelt amikor olvastam igy nem jegyeztem meg . Most nyárra kb 10 olvasmány fel volt adva . 1 darabot nem olvastam el ... :)


15/L

2012. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
25%
én odaadom a kötelezőt anyámnak mondom mutter olvasd el mer nemsokára valami házi lesz belőle ás azt te írod meg!!
2012. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

Én (bár öregnek számítok) de ált, minden kötelezőt elolvastam. De volt nem egy osztálytársam, aki valakitől elkérte az olvasónaplóját,kicsit igazított rajta, vagy még azt se, egy az egybe lemásolta és azt adta be.

Különben azt vettem észre, h egy két regényt leszámítva nem is rosszak ezek. Én pl. Az Anyeginen napokig "fenn voltam akadva", h milyen jó kis sztori, pedig 3 nap tökölés és fintorgás után álltam neki elolvasni....

2012. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem szoktam, mivel utálok olvasni, órai elemzés során úgyis megtudom a tartalmát :)

Olvasónaplót még soha egyik magyartanárom se kért (se általánossulis, se gimis)

És nincs véleményem a kötelezőkről. Ha egy Harry Pottert vagy akármi más népszerű könyvet kéne elolvasni, ugyanúgy nem érdekelne, mint azok, amik most vannak

2012. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%
Jah, és 17/F (negyedik voltam)
2012. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
79%
fú :DD most megyek 9-be... eddig 1 kötelezőt olvastam el, az is a legelső volt :DD ha olvasónaplót kértek, vagy ha egyáltalán eljutottunk odáig... na mindegy, én eddig az összeset internetről irtam. az első kettőt szépen lemásoltam kézzel, az utolsókat pedig csak kinyomtattam :DD de mindegyik 5ös lett ;) hja és... azért nem olvasom el őket, mert utálok olvasni.. régebben olvastam, de akkor se a kötelezőket... :DD és arról, h mi a véleményem a kötelezőkről.. az biztos, h így akarják elérni h olvassunk... de a többség le****ja...
2012. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
75%
és am 15/L :) utolsó vagyok :DD
2012. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Én soha nem szoktam elolvasni... Több oka is.. Az egyik, hogy nagyon nem szokott érdekelni:D Általában dogákra tanulok és úgy szerzem a jó jegyeket, nem olvasónapolókkal.. Másrészt én matek tagozatos vagyok, és arra nagyon sokat kell tanulni, meg edzésre is járni kell, nekem nem fér bele kötelező olvasmányok olvasása... Persze tudom, hogy az esti gépezés helyett esetleg olvashatnék is, de nekem kell egy kis kikapcsolódás, amit az olvasásban nem találok meg... :D 16/F
2012. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

„Én pl. Az Anyeginen napokig "fenn voltam akadva", h milyen jó kis sztori, pedig 3 nap tökölés és fintorgás után álltam neki elolvasni....“


Én nem vagyok magyarországi, így aztán annak idején nem is tudtam, hogy a melyik magyar íróknak a művei számítanak Magyarországon kötelező olvasmánynak. Ennek köszönhetően gyerekkoromban a többségét „jóhiszeműen“ el is olvastam, mert jók voltak. Ha akkor tudom, hogy itt kötelezőek, akkor szinte biztos, hogy a kezembe sem veszem őket.


Na, ennyit az oktatás eredményességéről.


Amúgy megjegyzem a „hazai“ kötelező olvasmányból egyetlen-egyet sem olvastam el. Úgy voltam vele, mint a # 3 válaszoló.


Az olvasónaplót meg természetesen ügyesen “összeschmitteltem“ két-három másik alapján. A tanárnő még meg is dicsért érte, bár sejtette, hogy itt valami nincs rendjén (eléggé ismert már).

2012. aug. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

A Pál utcai fiúk és a Szentpéter esernyője után mást nem olvastam el könyvből :D Mindent netről vagy segítséggel írtam meg. Most netről írtam, nem tudom, hogy jó lesz-e, igencsak buta vagyok ehhez, mivel sosem csináltam de most új suliba megyek, nem tudom a követelményeket. Még Mikszáth-Jó palócok novellakötetéből(vagy mi a szent sz*rból) van hátra pár, ezeket nem találtam neten, de egy mukkot sem értek belőle, érdekes lesz :D :D

18L

2012. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!