Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai kollégisták!...

Középiskolai kollégisták! Mennyi pénzt kaptok általában a hétre? Ezeket mire költitek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Húú, hát én már 4 éve végeztem, de akkor 1500-2000et kaptam, és volt, h maradt is belőle (persze ebbe a bérlet nem volt benne)
2012. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, egyetemen meg kb 3500-4000et költöttem 1 héten.
2012. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Háromezret, de még soha nem költöttem el mindet. Bérletre vagy ha egyéb kiadás van (ruha, tankönyv, stb), arra külön adnak, plusz a saját zsebpénzemből (ami pl. az alkalmakkor kapott pénzből, meg nyári munkából jött össze) annyit vihetnék, amennyit akarok, de nem szoktam, mert elég a 3000.


Csak kaját veszek belőle, reggelire/vacsira kenyeret, zsemlét, bele egy kis felvágott, vaj (ugye amit csak többhavonta kell venni), paprika, kis sajt.. de ezek egy részét otthonról viszem, mint ahogy anyukám főtt kaját is csomagol nekem 3 napra, csütörtökön a menzán eszem 500 ft-os menüt, pénteken meg este otthon vacsizom már.

Inni általában ásványvizet veszek, kb heti egyszer üdítőt 250 ft-ért. Gyümölcsöt veszek még, kb napi egy almát vagy banánt.


Bulizni nem járok, nem sminkelek. Édességet nem veszek, anyukám hétvégén mindig vesz egy szelet csokit, vagy túró rudit, annyi elég is, nem vagyok édességimádó. :) A tisztálkodási eszközöket, sampont, tusfürdőt stb otthon veszik anyáék, szólok ha kifogy. Így nekem még tényleg nem kellett 3000-et költenem egyik héten se az elmúlt két év alatt.


16/L

2012. aug. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm szépen :)
2012. aug. 26. 23:17
 5/9 tüptürüptürüpp ***** válasza:

Én nem vagyok kolis, de a baráti körömből sokan azok és szoktunk ezekről is beszélgetni. A legtöbben heti 2500-3500Ft-ot kapnak, de van kaja menzán, meg sokan visznek otthonról is.

15/L

2012. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb barátnőm kolis, ő 5000-et kap minden héten, de ebben benne van a buszozási költsége is, viszont a kajája nem.:) ruhát szokott belőle venni, ha marad pénze.
2012. aug. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 3000-4000 körül kapok, ennek a jó részét az utiköltségem teszi ki...
2012. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én egy évet töltöttem el koliban, még van négy :))

Heti 2000-et kapok, de ebben nincs benne a bérlet meg a kolesz díj. Ha valamilyen tisztálkodási szerem kifogy, azt megveszik Anyuék, így erre sem kell költenem. Anyu minden vasárnap csomagol kaját, és hűtőbe valót is (vaj, sajt, szalámik minden héten, zöldségek). Kenyeret és zsemlét szoktam magamnak venni, joghurtokat vagy kefirt. A koleszban kapunk mindennap reggelit, tízórait, ebédet, vacsorát. Csak ennek a díját kell kifizetnünk :)) 16/L

2015. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Előző vagyok :DD Kifelejtettem, hogy csokimániás vagyok, így szoktam venni egy-egy kisebb csokit, vagy valami csokis péksütit. Anyu mindig add otthonról mogyorókrémet és zabpelyhet. És a vizet is magamnak veszem, ami heti 3-4 üveg 2 literes palack. Így általában hetente megmarad egy ezresem :))
2015. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!