Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülésznő szeretnék lenni, de...

Szülésznő szeretnék lenni, de mostanában mindenki elriaszt tőle, tapasztalatok érdekelnének, nem csak a rosszak hanem a jók is, most leszek végzős és el kellene döntenem már biztosra, hogy mit szeretnék?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
van még időd
2012. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pozitívum:

- Lesz munkád. Szülésznőre mindig szükség van.

- Ha mégsem tetszene, át lehet képzeni magad (pl. 2 év ráhúzással megkapod mellé a védőnő diplomát is).

- Tudsz vele maszekolni, ahol azért szép keresetkiegészítést lehet hazavinni.

- Egyre többen választják azt, hogy csak szülésznőt fogadnak, orvost nem.

- Nagyon szép hivatás, ha szívből csinálod, az anyukák végtelenül hálásak lesznek, és elterjed a jó híred :)

Negatívumok:

- Az alapfizetés nem sok, ahogy senkinek sem az egészségügyben.

- Van éjszakázás.

- Ha sokat maszekolsz, az a családodtól veszi el az időt, hisz egy szülés akár 12-24 órán át is eltarthat.

- Nagy a felelősség.

- A szülészorvosok a legtöbb helyen nem partnerként tekintenek rád, hanem segédápolóként, és sokszor minősíthetetlen hangnemet engednek meg maguknak a szakdolgozókkal szemben.

Szerintem egy jó szakma ez, csak az a lényeg, hogy partnerként, tisztelettel bánj az anyukákkal! Nyitottnak kell lenni az új dolgokra. Szerintem, ha szívből tudod csinálni, válaszd ezt :)

2012. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második választ.Kiskorom óta a kórházban szeretnék dolgozni nem tudom miért, és rettentően ember szerető vagyok úgyhogy szerintem az önzetlen segítséggel nem lesz gondom:))
2012. aug. 27. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!