Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek az emelt...

Hogyan készüljek az emelt szintű történelem ÍRÁSBELIRE? Az elég, ha csak elolvasom a könyveket? (I-IV. )

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Meg is kell érteni, majd ezt követően meg is tanulni.
2012. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
ha tuti sikert akarsz, menj el egyetemi érettségi felkészítő kurzusokra, vagy menj el magántanárhoz, vagy mindkettő, egyedül semmi esélyed, főképp úgy hogy csak végigolvasgatod a 4 könyvet, ráadásul ezek a könyvek semmit se adnak, még az alapot se...
2012. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ,mert kell ilyen ertelmes kerdest feltenni. Emelt szintuzni akarsz,nyilvan kell ra tanulni,de meg ha kozepszint ,akkor is. A valasz:nem eleg.-.-
2012. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az semmi. Ha nincs jó kompetenciád, akkor gyakorolni kell. Vedd meg a Szárays féle zöld érettségis feladatgyűjteményt (3 kötetes), vedd emg hozzá a megoldásokat is, és csinálj meg belőle MINDENT! Miutá megtanultad az anyagot persze. Az esszéket is, bármennyire bizarr a téma, a közép és emelt feladatsorokat is, mindent. A töri könyvből mindent tanulj meg, a forrásokat és a képeket is. Ha ez megvan, akkor menj fel az oktatási hivatal honlapjara, és tötsd le az összes előző emelt feladatsort ( igen jó sok van), makd ezeket is csinád meg végig, az esszéket is, ugyanis vélhetően nem egy korábbi témával fogsz talákozni. Ha ez mind megvan, akkor jó, és marad idő, akkor már csak ismételni kell. Minél tóbb töri könyvből dolgozol annál jobb.

Ha ezt így mezcsinálod, nem csapod össze, szóbelire is felkészülsz, 90% feletti eredmény garantált. Ez sok munka, amit ha összecsapsz.. Nem lesz eredménye.

2012. aug. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azzal vitatkoznék, hogy középszintre nem elég. Írásbelire nem tanultam kb. egy betűt sem (utolsó 2 évben sem tanultam semmit, csak órán figyeltem), 94%-os lett. Persze az emelt az más.
2012. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én már korábban leérettségiztem, csak történelemből szeretnék újra emeltet tenni. nem tudom, hogy egyes hozzászólók miért ilyen rosszindulatúak. mivel már nem járok iskolába és felejtettem is sokat, így kénytelen leszek egyedül felkészülni, azt pedig nem hiszem, hogy így ne lenne esélyem.

nem tudom,hogy a gimnáziumi könyvek megtanulása mellett mit csinálhatnék. magántanárra nincs pénzem, tippeket vártam volna.

2012. aug. 28. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:
ennél jobb tippenek nincsenek, amiket írtam (2.), azokat tapasztalatból írtam
2012. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem épp rád gondoltam, köszönöm, hogy válaszoltál és megosztottad a tapasztalataidat velem, sajnos ezeket én jelenleg nem tudom hasznosítani pénz hiányában, de később még talán jól jöhet. a gond inkább az, hogy azt írtad, egyedül esélyem sincs. Márpedig én egyedül vagyok és szeretném, ha lenne esélyem.
2012. aug. 28. 21:32
 9/11 anonim ***** válasza:

akkor viszont szerezz be minden lehetséges könyvet, hidd el, nagyon nehéz egyedül, én félig-meddig így készültem, és csak 64%-ot sikerült összekaparnom majdnem max pontos szóbelivel

viszont a Corvinusnak van ingyenes érettségi felkészítője, ha csak töriből szeretnél emeltezni, akkor majd jelöld be a töri-törit

[link]

2012. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

őt ajánlom, nekem sokat segített anno.

[link] (Libriben lehet kapni 1-2000 ft-ért)

2012. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!