Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kellene tenni?...

Ilyenkor mit kellene tenni? Késve jelenteném be a hallgatói jogviszonyom megszüntetését, a diákhitelem ilyenkor késedelmi kamatot számítana fel utólag?

Figyelt kérdés

Röviden:

3 éven át vettem fel a diákhitelt. 3. év második félévében elköltöztem, és nem nagyon jártam vissza a régi lakásba.

Csúsztam egy fél évet a tanulmányaimmal, de nem jelentkeztem be a 2011. szeptemberi félévre... és azóta ha jól emlékszem, az egyetem valamikor MÉG TAVALY megküldte a papírt a hallgatói jogviszony megszűnéséről... amit én totál elfelejtettem bejelenteni a diákhitelnél..

Most nem találom a papírt, be kell rohannom majd vagy a TO-ra és tájékozódni a hallgatói jogviszony PONTOS megszűnéséről, vagy megtalálom a papírt és UTÓLAG bejelentem a dátumot a diákhitel központnál..

Ez esetben felszámolnak késedelmi kamatot - jól gondolom????

Nem is tudom, hogy lehettem ekkora barom, hogy megfeledkeztem róla.. Valamiért azt gondoltam, hogy azzal együtt, hogy anno 2011. októberben már nem folyósították a kért hitelösszeget, úgy vettem, hogy az egyetem NYILVÁN elküldte a hitelközpontnak az én hallgatói jogviszonyom megszűnésének dátumát...

Segítsetek, volt valaki már így?? Mire számíthatok???

Azt hittem, hogy esetleg a hitelközpont küld majd a nyáron egy levelet, hogy most szeptembertől el kell kezdenem a törlesztést..

Úgy emlékeztem, hogy 1 év múlva kell elkezdenem törleszteni, ugye az most lenne, de utánanéztem és nézem, hogy végzéstől számított 4. hónap..???

Segítsetek... :(


2012. aug. 29. 12:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!